نفراتی داریم که در آینده‌ای نزدیک قهرمان جهان می شوند

نواب نصیرشلال، سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری با ابراز رضلایت از شرایط کیفی اردوی کیش گفت: ۲۵ روز در کیش بودیم. اردو اردوی خوبی بود. جا دارد تشکر کنم از رئیس فدراسیون، آقای بیاتی (رئیس هیات کیش) و دوستان عزیزی که در جزیره کیش کمک کردند برای برپایی این اردو. ما برنامه‌ای را دنبال کردیم و طبق آن برنامه جلو آمدیم و در خوشبختانه در رکوردگیری آخرمان شاهد شکسته شدن چند رکورد در یکضرب و دوضرب بودیم و همین باعث می‌شود نمره قبولی به این اردو و کیفیت فنی بچه ها بدهیم.
نصیرشلال با اشاره به جو خوب حاکم بر اردوی تیم ملی افزود: الان چون تیم ما اکثرا کم تجربه و جوان هستند، اتفاق خوبی که افتاده ایجاد همدلی و انسجام در بین این نفرات است و همین باعث شده همه در یک نمودار پیشرفتی خوب حرکت کنند و به یکدیگر کمک کنند برای رسیدن به رکوردهای بالاتر. در این بین چند نفر سرعت پیشرفت بیشتری دارند و چند نفر هم سرعت پیشرف شان کندتر است اما در مجموع در مقایسه با سال گذشته که تیم متفاوت تری را در اختیار داشتیم الان جو بهتری در اردوهای تیم ملی حاکم است و همه با انسجام بیشتری دارند پیش می روند و این راضی کننده است.
سرمربی تیم ملی افزود: من به شخصه در این یک سال و سه ماه فشار زیادی را تحمل کردم، به طوری که اگر برگردم به عقب شاید اصلا این مسئولیت را قبول نکنم. ولی اینکه می بینم بچه‌ها رشد می کنند و در مسیر پیشرفت قرار دارند و خیلی با انگیزه هستند، این موضوع قوت قلب می دهد به ما. این نفرات از یک سطح پایین و با شرایط سنی ۱۷ سال و ۱۸ سال و ۲۰ سال شروع کردند و الان در مسیر افزایش رکورد قرار گرفته اند. ما هم سعی کردیم یک امیدواری و انگیزه بالا را به آنها تزریق کنیم تا به یک شرایط نرمال برسند. ثمره این تلاش ها با تبدیل شدن این نفرات به وزنه‌برداران شاخص دنیا، در آینده ای نزدیک خودش را نشان می دهد. گفتن آن خوب نیست اما در همین جمع من ۴-۵ نفر را می بینم که در ۴-۵ سال آینده هم می توانند طلای جهان را کسب کنند و هم می‌توانند رکوردهای جهان را جابجا کنند.
نصیرشلال درباره دعوت از نفرات جدید به اردوی تیم ملی هم گفت: ما چند نفر را زیر نظر داریم که بیرون از اردو هستند و باید در مسابقات کشوری اصفهان شرکت کنند. اگر شرایط شان خوب بود حتما به اردو دعوت خواهند شد. ما سعی می کنم در هر وزن ۳ نفر خوب را داشته باشیم که دو نفر اول به مسابقات جهانی اعزام بشوند و نفر سوم هم راهی بازی های داخل سالن آسیا شود.
سرمربی تیم ملی در پایان گفت: ما از شنبه ۲۶ خرداد تمرینات مان را در تهران از سر می گیریم و تفریبا ۵۰ روزی که فرصت داریم تا المپیک سعی می کنیم برای نفرات المپیکی به یک ثبات رکوردی دست پیدا کنیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار