یک مدال نقره، حاصل حضور وزنه برداری در المپیک توکیو

نمایندگان وزنه برداری کشور در بازی های المپیک 2020 با کسب یک مدال نقره به کار خود پایان دادند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، کسب تنها مدال «علی داودی» در این رقابت ها در شرایطی بود که فدراسیون وزنه برداری با اعمال قوانین جدید از سوی فدراسیون جهانی وزنه برداری، تنها دو سهمیه در قسمت مردان برای اعزام به بازی های المپیک داشت.

کاروان اعزامی ورزش ایران به بازی های المپیک توکیو شامل 66 ورزشکار از جمله 44 نفر در رشته های انفرادی بود که در مجموع تا پیش از پایان این بازی ها موفق به کسب دو مدال طلا، دو نقره و دو برنز شده است.

علی داودی وزنه بردار 22 ساله کشورمان روز چهارشنبه در رقابتهای دسته 109+ کیلوگرم روز تخته رفت. وی در حرکت یک ضرب به ترتیب وزنه های 191 ، 196 و 200 کیلوگرمی را بلند کرد و در حرکت دو ضرب بر وزنه های 234 و 241 کیلویی فائق آمد اما در حرکت دوم خود نتوانست وزنه 240 کیلویی را بالای سر ببرد.

علی هاشمی دیگر نماینده وزنه برداری نیز در گروه 109 کیلوگرم رقبای متعدد و سرسختی داشت اما در حرکت یک ضرب وزنه 184 کیلوگرم را مهار کرد که بیشتر از رکوردهای ثبت شده قبلی وی بود ولی برای کسب مدال کافی نبود به ویژه که در حرکت دو ضرب نتوانست وزنه های 226 و 228 کیلویی را با سه چراغ سفید مهار کند.

وزنه برداران اعزامی با حضور «محمد حسین برخواه» سرمربی و «محسن بیرانوند» سرپرست تیم، روز جمعه با استقبال نمایندگان وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، شهرداری تهران و جمعی از پرستاران، پزشکان و کادر درمان که در میان آنان همسر «جواد فروغی» برنده مدال طلای تیراندازه در ماده 10 متر تپانچه نیز حضور داشت، وارد کشور شدند.

 

 

 

 

 

#وزنه_برداری #وزنه #وزنه_برداری_بانوان #وزنه_برداری_مردان #وزنه_برداری_جوانان #وزنه_برداری_نوجوانان #وزنه_برداری_بزرگسالان #وزنه_برداری_المپیک #وزنه_برداری_آسیا #وزنه_برداری_جهانی #المپیک #المپیک_توکیو توکیو2020 #اردو #کمپ_تمرین #لیگ_وزنه_برداری

#weightlifting #iwf #iriwf #iranweightlifting #iranwf #olympic #olympic202 #olympicgames