پنجشنبه, 30 فروردین,1397

یوسفی: مقام اولی را در آسیا به نام خودم می کنم

ملی پوش دسته 94+ کیلوگرم: هدفم شکستن رکوردهای داخلی و بین المللی است

یوسفی: مقام اولی را در آسیا به نام خودم می کنم

وزنه بردار قائمشهری نوجوانان کشورمان گفت: با وزنه هایی که در تمرینات بالای سر برده ام، می توانم مقام اولی آسیا را برای خودم کنم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛
علیرضا یوسفی وزنه بردار فوق سنگین تیم ملی نوجوانان کشورمان که با تشویق های پدرش به وزنه برداری آمده در خصوص اینکه اولین مربیانش چه کسانی بودند و الگویش چه قهرمانانی هستند، گفت: قبل از اینکه به وزنه برداری بیام، فوتبال بازی می کردم. اولین مربیانی که برای من خیلی زحمت کشیدند تا پیشرفت کنم، قاسم و فریدون غزالیان بودند. الان هم الگوهای ورزشی ام سعید علی حسینی و بهداد سلیمی هستند.

وزنه بردار قائمشهری تیم ملی نوجوانان کشورمان در خصوص شرایط اردوهای تیم ملی و وضعیت آمادگی خودش این چنین توضیح می دهد: در ماههای گذشته اردوهای خیلی خوب و مطلوبی را در علی آباد کتول و گرگان پشت سر گذاشتیم. تمرینات مداوم و مستمر کادر فنی نوجوانان باعث پیشرفتمان شد. من هم کنار سایر ملی پوشان از وضعیت جسمانی و رکوردی خوبی برخوردارم.

یوسفی که برای نخستین بار است به مسابقات بین المللی می رود ولی استرسی برای رویارویی با حریفان خود در آسیا ندارد، وی در این خصوص اضافه می کند: در دسته 94+ کیلوگرم مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا روی تخته می روم. حریفان آسیایی ام از کشورهای ازبکستان، هند و قطر هستند. وزنه هایی که در تمرینات بالای سر برده ام، می توانم مقام اولی را برای خودم کنم.

ملی پوش فوق سنگین نوجوانان کشورمان در خصوص قهرمانی تیم ایران، گفت: ازبکستان میزبان رقابتهای قهرمانی آسیا، تیم قدرتمندی دارد و با ما رقابت خواهد کرد. امسال تیم نوجوانان و جوانان خیلی قوی هستند و احتمال قهرمانی هردو تیم در آسیا زیاد است.

یوسفی در خصوص برنامه اش پس از پایان رقابتهای آسیایی اظهار داشت: بعد این مسابقه، بلافاصله تمرینم را برای حضور در ترکیب دو نفره المپیک نوجوانان شروع می کنم. سپس هدفم در مراحل بعدی نیز شکستن رکوردهای داخلی و بین المللی است.

ملی پوش تیم نوجوانان کشورمان در پایان خاطر نشان کرد: از خانواده عزیزم و مربیان زحمت کش خود از جمله قاسم غزالیان، فریدون غزالیان، حمید رشیدی و علی امینی فر تشکر می کنم که در این مسیر مرا کمک کردند.

***مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا 31 فروردین ماه تا 10 اردیبهشت ماه در شهر اورگنج ازبکستان برگزار خواهد شد. تیم ملی نوجوانان با ترکیب عباس فخرزارع و مهدی خلجی (دسته 69 کیلوگرم)، امیرحسین سلامت و محمد توفیق پوزش (دسته 85 کیلوگرم)، امیررضا عسگری دون و پوریا اسکندرزاده (دسته 94 کیلوگرم)، رضا اسدی و علیرضا یوسفی (دسته 94+ کیلوگرم)به این رقابتها اعزام می شود.