چهارشنبه, 28 مهر,1395

گردهمایی وزنه برداران 59 کشور

رقابتهای نوجوانان جهان با مراسم افتتاحیه آغاز شد

 گردهمایی وزنه برداران 59 کشور

مسابقات وزنه برداری نوجوانان قهرمانی جهان در سال 2016 در پنانگ مالزی با برگزاری مراسم مختصر و مفید افتتاحیه رسما آغاز شد. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ مسابقات وزنه برداری نوجوانان قهرمانی جهان در سال 2016 در پنانگ مالزی با برگزاری مراسم مختصر و مفید افتتاحیه رسما آغاز شد.در این مراسم که وزنه برداران 59 کشور حضور داشتند تاماش آیان به عنوان اولین سخنران پشت تریبون رفت و به کشورهای حاضر در این مسابقات خوش آمد گفت.

رییس فدراسیون جهانی وزنه برداری در صحبتهای خود از اهمیت توجه به وزنه برداری نوجوانان و از اینکه باید به آینده سازان وزنه برداری نوجوانان توجه کرد:« این رقابتها شکوه و عطمت زیادی دارد. حضور 59 کشور نشان از اهمیت و توجه به این مسابقات دارد.»

آیان در ادامه از میزبانی خوب پنانگ هم گفت:« این شهر توریستی نشان داد که پتانسیل بالایی دارد و می تواند میزبانی مسابقات مهم را برعهده بگیرد.»

بعد از آیان نوبت به رئیس فدراسیون مالزی رسید تا در سخنانی کوتاه ورود و حضور تیم ها را خوش آمد بگوید.

از نکات جالب توجه این رقابتها رژه نرفتن تیم ها بود. مسئولان برگزاری این رقابتها افتتاحیه را در سالنی برگزار می کردند که دیگر امکان رژه رفتن تیم ها وجود نداشت. فقط مسولان برگزاری مراسم اسامی تیم ها را می خواندند و ورزشکاران هم واکنش نشان می دادند.

برای این مراسم مختصر و مفید که شاید در نهایت دو ساعت هم طول نکشید اجرای برخی از مراسم های سنتی بود که از سوی چند جوان اهل کشور میزبان انجام شد.