ﺳﻪشنبه, 29 تیر,1395

کلاس آشنایی ومقابله با ویروس زیکا برای کاروان وزنه برداری برگزار شد

پولادمردان المپیکی آگاه شدند

کلاس آشنایی ومقابله با ویروس زیکا برای کاروان وزنه برداری برگزار شد

کلاس آشنایی و نحوه مقابله با پشه ناقل ویروس زیکا ظهر امروز(سه شنبه 29 تیر) با حضور ملی پوشان المپیکی وزنه برداری در تالار اجتماعات این مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ پشه ناقل ویروس زیکا که گفته می شود در شهر ریو میزبان برگزاری بازی های المپیک تابستانی به معضلی جدی برای میزبان مسابقات(برزیل) تبدیل شده است، موجب شده تا مسئولان فدراسیون پزشکی ورزشی و کمیته های پزشکی فدراسیون های اعزامی به این رقابتها قبل از سفر به ریو برای آگاهی و مقابله با این تهدید در صدد آموزش ملی پوشان و ورزشکاران حاضر در این رویداد معتبر برآیند.

برهمین اساس مدرسان وزارت بهداشت و درمان با هماهنگی فدراسیون پزشکی ورزشی کشور ظهر امروز(سه شنبه 29 تیر) با حضور در فدراسیون وزنه برداری، برای ملی پوشان کشورمان کلاس آموزشی پرباری برگزار کردند.

گفتنی است؛ کلاس آشنایی و آگاه سازی ملی پوشان وزنه برداری کشورمان با حضور مدرسان وزارت بهداشت و درمان در فدراسیون وزنه برداری و توصیه های پیشگیرانه پزشکان به وزنه برداران اعزامی به ریو با حضور تمامی نفراتی که به محل بازی های تابستانی المپیک 2016 در ریو اعزام می شوند برگزار شد.

گفتنی است ؛ یکی از کشورهای آسیب دیده از ویروس زیکا ؛ کشور برزیل است که بازی های تابستانی المپیک 2016 در این کشوربرگزار می شود . به همین علت انجام بازی های المپیک در ریو با حجم وسیعی که این رویداد معتبر دارد به یکی از نگرانی های کادر برگزاری و کشورهای شرکت کننده مبدل شده است.