پنجشنبه, 09 اردیبهشت,1395

چهره جوان وزنه برداری ایران در تاشکند بزرگی کرد

2 نقره با ارزش آسیا برگردن سید ایوب موسوی

چهره جوان وزنه برداری ایران در تاشکند بزرگی کرد
سید ایوب موسوی، وزنه بردار شایسته کشورمان با رکورد مجموع 356 کیلوگرم، بعد از دنیس اولانوف از قزاقستان روی سکوی نایب قهرمانی دسته 85 کیلوگرم آسیا ایستاد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، موسوی که با 21 سال سن جوان ترین عضو تیم ملی در چهل و ششمین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا به شمار می رود، در حرکت یکضرب دسته 85 کیلوگرم به مهار وزنه 158 کیلوگرم در مکان ژنجم ایستاد اما نا امید نشد و با درخشش در دوضرب دو مدال نقره ارزشمند را نصیب تیم ملی کرد.
موسوی در یکضرب بعد از آنکه یک بار در مهار وزنه 157 کیلوگرمی ناموفق عمل کرد، وزنه 158 کیلویی را بالای سر برد تا در جدول باقی بماند. انتخاب بعدی سجاد انوشیروانی برای نماینده جوان کشورمان وزنه 163 بود که موسوی در مهار آن ناموفق عمل کرد.
با این حال موسوی در دوضرب شروع فوق العاده ای داشت و با مهار وزنه 190 در اول فرصت در جمع مدعیان قرار گرفت.با این حال شاهکار سید ایوب موسوی زمانی بود که در دومین فرصت خود ژشت وزنه 198 کیلوگرمی ایستاد و با مهار آن مدال نقره دوضرب و مجموع را مسجل کرد. موسوی که سال گذشته و در رقابتهای جوانان جهان وزنه 188 کیلویی را مهار کرده بود، این بار 10 کیلوگرم بیشتر را بالای سر برد تا با شایستگی در اولین تجربه حضور خود در رقابتهای بزرگسالان روی سکوی نایب قهرمانی بایستد.نماینده خوزستانی کشورمان در ادامه پشت وزنه 200 کیلوگرمی ایستاد که مهار آن تاثیری در جایگاهش نداشت و البته سه چراغ قرمز را برای او به همراه داشت.
در پایان رقابتهای دسته 85 کیلوگرم دنیس اولانوف از قزاقستان با مهار وزنه های 168 کیلوگرم در یکضرب و 205 کیلوگرم در دوضرب، با حدنصاب مجموع 373 کیلوگرم هر 3 مدال طلای این وزن را از آن خود کرد و اینگ سو از چین با حدنصاب مجموع 353 کیلوگرم (165 یکضرب و 190 دوضرب) بعد از سید ایوب موسوی روی سکوی سوم آسیا ایستاد.
در ادامه رقابتهای وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان آسیا در تاشکند ازبکستان، فردا دو وزنه بردار خوب کشورمان یعنی علی هاشمی و رضا بیرالوند از ساعت 18 و 30 دقیقه به وقت تهران در دسته 94 کیلوگرم به روی تخته خواهند رفت.