دوشنبه, 28 تیر,1395

چهارشنبه مشخص می شود مسافر ریو هستم یا نه

بهادر مولایی: آماده المپیکی شدنم

چهارشنبه مشخص می شود مسافر ریو هستم یا نه

چهارشنبه (30تیر) تکلیف دو نماینده دیگر تیم ملی وزنه برداری اعزامی به بازی های المپیک 2016 ریو مشخص می شود؛ در این رابطه گفت و گوی کوتاهی با بهادر مولایی داشتیم که در زیر آن را می خوانید.

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ بهادر مولایی وزنه بردار دسته 105+ کیلوگرم تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان کشورمان در خصوص وضعیت کنونی خود و آخرین تمرینات تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان در زمان باقی مانده به المپیک 2016 ریو گفت: تمرینات زیر نظر سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی، خوب پیش می رود. حدوداً 90 درصد آماده هستم و تلاش می کنم تا آغاز بازی های المپیک خود را به مرز آمادگی مطلوب و حداقل 95 درصد برسانم.

مولایی در خصوص رکورد گیری درون اردویی روزچهارشنبه (30تیر) یادآور شد: 20روز تا بازی های المپیک 2016 ریو باقی مانده و از لحاظ بدنی در شرایط ایده آلی به سر می برم. آسیب دیدگی و مشکلی ندارم وخود را برای رکوردگیری چهارشنبه آماده می کنم. باید وزنه های خوبی را در رکوردگیری چهارشنبه (30 تیر) به ثبت برسانم تا در ترکیب 5 نفره تیم اعزامی به بازی های المپیک 2016 ریو باشم. آنقدر به خودم ایمان دارم که می توانم المپیکی شوم.

دارنده مدال نقره جهان در خصوص عملکرد خود پس از رفع مصدومیتش تاکید کرد: در روز 10 شهریور سال 1393 که 21 روز تا بازی های آسیایی اینچئون باقی مانده بود رباط صلیبی پاره کردم و این ناکامی باعث شد تا چند وقت از وزنه برداری دور باشم ولی با عمل جراحی و تلاش مجدد به تمرینات بازگشتم. پس از بازگشت در میادین مختلف از جمله رقابتهای قهرمانی آسیا در تایلند و ازبکستان حضور داشتم. درمسابقات جهانی هیوستون شرکت کردم اما عملکرد راضی کننده ای نداشتم. در این پیکارها، در حرکت دوضرب خوب بودم. هم اکنون تمرینات زیادی انجام می دهم تا روز به روز به سطح آمادگی بازی های المپیک برسم.

مولایی در خصوص اینکه چه کسی شایستگی پوشیدن دوبنده تیم ملی بزرگسالان را دارد تا به بازی های المپیک ریو اعزام شود؛ اظهار کرد: حق تمام ملی پوشان حاضر در اردوی تیم ملی است که در بازی های المپیک حضور داشته باشند. ملی پوشان تمرینات سخت و فشرده ای را دارند و به صورت حرفه ای تمرین می کنند. المپیک بزرگ ترین میدان ورزشی است و هر فردی شایسته تر باشد، به بازی های المپیک می رود.

دارنده مدال طلای نوجوانان و جوانان جهان در خصوص حضور در بازی های المپیک 2016 ریو عنوان کرد: مسابقات المپیک در سطح بالایی برگزار می شود. تیم ملی وزنه برداری ایران در پیکارهای دسته فوق سنگین جزو مدعیان دنیاست. وزنه برداران سراسر دنیا ما را دست کم نمی گیرند و امیدوارم روی بهترین سکو باشیم.

مولایی در خصوص رفع آسیب دیدگی و بازگشت بهداد سلیمی به میادین نیز تصریح کرد:بهداد سلیمی به دلیل مصدومیت 3 ماه دیرتر از بقیه ملی پوشان به تمرینات اضافه شد. بهداد حقیقتا با اراده راسخ خود به تمرینات بازگشت و در جام فجر نشان داد شرایط بسیار مناسبی دارد . امیدوارم بهداد بتواند در ریو از عنوان قهرمانی خود دفاع کند.

وزنه بردار فوق سنگین تیم ملی کشورمان در خصوص عملکرد سجاد انوشیروانی در سمت سرمربی گری تیم ملی بزرگسالان خاطرنشان کرد: سجاد انوشیروانی بعنوان سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان در این مدت که سکان هدایت را برعهده گرفته خیلی عالی شرایط را برای ما از لحاظ فنی مهیا کرده است. سرمربی تیم ملی برنامه های خوبی را برای آمادگی هر چه بیشتر ملی پوشان پیاده کرده است تا در المپیک 2016 ریو به مدال های خوش رنگ برسیم.