دوشنبه, 04 اردیبهشت,1396

چراغ مدال‌آوری وزنه برداری در المپیک پیشکسوتان روشن شد

نشان طلا با رکوردشکنی بر گردن شمس درخشید

چراغ مدال‌آوری وزنه برداری در المپیک پیشکسوتان روشن شد
کاروان وزنه برداری پیشکسوتان کشورمان در بازی های المپیک پیشکسوتان به نخستین مدال خود دست پیدا کرد و اردشیر شمس ضمن رکوردشکنی، نشان طلا را برگردن آویخت.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ نخستین نماینده کاروان وزنه برداری کشورمان در بازی های المپیک پیشکسوتان در اوکلند نیوزیلند اولین چراغ کاروان وزنه برداری پیشکسوتان کشورمان را روشن کرد. اردشیر شمس وزنه بردار خوزستانی تیم ملی پیشکسوتان که در مسابقات جهانی همیشه به مدال طلا دست پیدا می کرد، این بار ضمن کسب نخستین مدال برای کاروان وزنه برداری پیشکسوتان، سه مرتبه نیز رکورد دسته ۱۰۵ کیلوگرم رده سنی ۶۰ تا ۶۴ سال، را ارتقاء داد.

گفتنی است؛ اردشیرشمس در حرکت یکضرب وزنه های ۷۷ ، ۸۲ و ۹۰کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد. در حرکت دوضرب ابتدا وزنه ۱۰۰ کیلویی را مهار کرد. در مرتبه دوم با مهار وزنه 118 کیلوگرمی یک کیلوگرم رکورد دنیا را ارتقاء داد. در مرتبه سوم نیز با ثبت وزنه 122 کیلوگرم، 4 کیلو رکورد حرکت دوضرب را جابجا کرد. 

همچنین؛ وی با مجموع 212 کیلوگرم ضمن کسب مدال طلا یک کیلوگرم رکورد مجموع دسته ۱۰۵ کیلوگرم رده سنی ۶۰ تا ۶۴ سال جهان و المپیک را به نام خود و کشورمان به ثبت رساند.

لازم به ذکر است؛ این وزنه بردار پیشکسوت خوزستانی و ایل بختیاری کشورمان با پوشیدن لباس ایل بختیاری و پرچم جمهوری اسلامی ایران برای دریافت مدال طلای رقابت های وزنه برداری بازی های المپیک پیشکسوتان2017 اوکلند نیوزیلند به روی سکو رفت.