شنبه, 12 آبان,1397

پیشنهاد ایران برای انتخاب مربی برتر سال وزنه‌برداری جهان تصویب شد

اجرا از سال 2020 توسط فدراسیون بین‌المللی

پیشنهاد ایران برای انتخاب مربی برتر سال وزنه‌برداری جهان تصویب شد
طرح دبیر فدراسیون وزنه برداری کشورمان در کمیته آموزش و مربیان فدراسیون جهانی برای انتخاب مربی سال جهان به تصویب مجمع عمومی فدراسیون بین المللی رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، محسن بیرانوند عضو کمیته آموزش و مربیان فدراسیون بین المللی وزنه برداری (IWF) طرح انتخاب مربی برتر جهان را جهت بررسی و تصویب نهایی این کمیته، ارائه داد که مورد تصویب اعضا قرار گرفت. در ادامه، این طرح به مجموع عمومی فدراسیون بین المللی ارائه شد که با رای تمامی اعضا، به تصویب نهایی رسید.
بر این اساس، از سال 2020 شاهد انتخاب مربی برتر جهان وزنه برداری خواهیم بود که در طرح پیشنهادی بیرانوند، جزئیات آن به صورت کامل تشریح شده است.
با اعلام عضو ایرانی کمیته آموزش و مربیان فدراسیون بین المللی، شاخص های ارزیابی برای انتخاب برترین مربی زن و مرد شامل کسب امتیاز و مدال در مسابقات قاره ای و جهانی، رتبه تیمی، چاپ و نشر مقالات و کتب علوم وزنه برداری، آنتی دوپینگ و شرکت در کلاس های سالیانه دانش افزایی فدراسیون جهانی است. عدم تست دوپینگ ورزشکار امتیاز دارد. مربی که تست شاگردش مثبت اعلام شود، به مدت دو سال از انتخاب کنار گذاشته خواهد شد.