جمعه, 20 اسفند,1395

پیشنهاد استاندار خوزستان برای برپایی دبیرخانه دائمی تورنمنت بین المللی جام فجر در اهواز

موسیقی سنتی جنوب زینت بخش مراسم افتتاحیه جام فجر

پیشنهاد استاندار خوزستان برای برپایی دبیرخانه دائمی تورنمنت بین المللی جام فجر در اهواز
مراسم افتتاحیه دومین دوره مسابقات بین المللی وزنه برداری جام فجر – یادواره سردار سرتیپ شهید عزیز الماسی با حضور میهمانان ویژه و همینطور ورزشکاران و مربیان شرکت کننده در مجموعه ورزشی امام رضا (ع) اهواز برگزار شد.

  

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، پس از رژه تیم ها افشین حیدری، مدیرکل ورزش و جوانان استان خوزستان با گفتن خیر مقدم به تمامی ورزشکاران و عوامل اجرایی شرکت کننده در دومین دوره جام فجر، برای کلیه میهمانان حاضر در اهواز لحظات خوشی را در استان با تمدن خوزستان آرزو کرد.

پس از آن دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان پشت تریبون قرار گرفت و با خیر مقدم به یکایک میهمانان خارجی و داخلی ابراز امیدواری کرد دومین دوره تورنمنت جام فجر در سطح بین المللی بالایی برگزار شود. وی همچنین موافقت خود را با برپایی دبیرخانه دائمی مسابقات بین المللی جام فجر در خوزستان اعلام کرد تا شاهد برگزاری هرساله این تورنمنت باشیم. شریعتی خاطرنشان کرد: بنای ما این دست که در رشته های مدال اوری چون وزنه برداری و کشتی بیشتر سرمایه گذاری کنیم تا با ایجاد بستری مناسب، شرایط بروز استعدادهای این استان فراهم شود. من آینده درخشان را برای ورزش استان پیش بینی می کنم.

استاندار خوزستان در ادامه گفت: ما در هیات وزنه برداری استان نیروهای علاقه مند و پرتوانی داریم و همین انگیزه آنها بنده را تشویق کرد تا همه استان را برای میزبانی از این تورنمنت بین المللی بسیج کنیم. البته جا دارد از حمایت های رئیس فدراسیون وزنه برداری هم صمیمانه سپاسگذاری کنیم.

در ادامه مراسم افتتاحیه دکتر همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی و آنتونیو اوروسو رئیس کنفدراسیون وزنه برداری اروپا برای حاضرین سخنرانی کردند. اورسو در صحبت های خود به جایگاه ویژه ایران در وزنه برداری دنیا اشاره کرد و بابت میزبانی خوب کشورمان از دومین دوره تورنمنت جام فجر، از دکتر مرادی، رئیس فدراسیون وزنه برداری کشورمان و همینطور کمیته برگزاری تشکر کرد.
پخش کلیپ هایی از فعالیت شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، افتخارآفرینی های وزنه برداران کشورمان در رقابتهای المپیک 2016 و همینطور روند آماده سازی سالن امام رضا (ع) برای میزبانی از رقابتهای جام فجر از دیگر بخش های مراسم افتتاحیه این تورنمنت بود.

در بخش دیگری از مراسم افتتاحیه، علی مرادی، رئیس فدراسیون وزنه برداری کشورمان به عنوان آخرین سخنران به روی صحنه آمد. وی با خیر مقدم به کلیه میهمانان حاضر گفت: المپیک به پایان رسید و ما با به سرعت با حمایت های مقامات عالیرتبه کشور و همینطور حمایت های استاندار و دیگر مقامات عالیرتبه ورزش خوزستان اقدام به برگزاری دومین دوره تورنمنت کردیم. شهر اهواز برای ما ایرانی ها جایگاه ویژه ای دارد چراکه مردم خونگرم این خطه نه تنها در دوران جنگ تحمیلی رشادت های بسیاری از خود بروز دادند که بعد از آن در راستای اعتلای ورزش کشور گام های موثری برداشتند.

دکتر مرادی در ادامه افزود: من به عنوان شخص اول وزنه برداری کشور برای همه شما آرزوی روزهای مسرت بخشی در طول برگزاری رقابتهای فجر در اهواز دارم و همین جا از کلیه دست اندرکاران و عوامل برگزاری رقابتها، رسانه ها و همینطور رسانه ملی بی نهایت تشکر می کنم.

اجرای موسیقی سنتی گروه بین المللی نجوم، پایان بخش مراسم افتتاحیه دومین دوره رقابتهای بین المللی جام فجر بود.