ﺳﻪشنبه, 19 بهمن,1395

پس از پایان رقابت دسته 56 کیلوگرم قهرمانی کشور – اهواز

نخستین طلا به گل پرور، وزنه بردار همدان رسید

پس از پایان رقابت دسته 56 کیلوگرم قهرمانی کشور – اهواز

گل پرور وزنه بردار همدانی با 16 کیلوگرم اختلاف نسبت با نفر دوم دسته 56 کیلوگرم، نخستین مدال طلای رقابت های قهرمانی کشور در خوزستان را از آن خود کرد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ نخستین روز از رقابت های قهرمانی بزرگسالان کشور(نکوداشت حضرت آیت الله موسوی جزایری) به میزبانی سالن شهدای وزنه برداری خوزستان با رقابت 7 وزنه بردار در دسته 56 کیلوگرم آغاز شد.برهمین اساس حسن گل پرور از استان همدان با مجموع 234 کیلوگرم قهرمان شد و به سه مدال طلا دست یافت.

همچنین؛ گل پروردر حرکت یکضرب 109 کیلوگرم، حرکت دوضرب 125 کیلوگرم و با مجموع 234 کیلوگرم و به راحتی به قهرمانی دست یافت تا با یک قهرمانی دیگر در این وزن برای حضور در فینال لیگ برتر وزنه برداری آماده شود.

گفتنی است؛ ابوالفضل جمعه پور نماینده تیم میزبان با مصدومیت از دور مسابقات کنار رفت. وی در حرکت دوضرب با آسیب دیدگی به مسابقه ادامه نداد.محمد یاسرپیریایی از استان همدان نیز در حرکت دوضرب نتوانست به رقابت با دیگر وزنه برداران این وزن بپردازد.

نتایج کامل نفرات برتر دسته 56 درحرکت یکضرب، دوضرب و مجموع:
حرکت یکضرب:
1- حسن گل پرور(همدان):109 کیلوگرم
2-مهران قاسم زاده(هرمزگان):101 کیلوگرم
3-مهدی دویرانی(زنجان):94 کیلوگرم

دوضرب:
1- حسن گل پرور(همدان):125 کیلوگرم
2- مهدی دویرانی(زنجان):124 کیلوگرم
3- مهران قاسم زاده(هرمزگان):112 کیلوگرم

مجموع:
1- حسن گل پرور(همدان):234 کیلوگرم
2- مهدی دویرانی(زنجان):218 کیلوگرم
3- مهران قاسم زاده(هرمزگان):213 کیلوگرم

حاشیه رقابت دسته 56 کیلوگرم:
*قبل از آغاز نخستین روز این رقابت ها؛ منوچهر رضاخانی رییس کمیته داوران فدراسیون وزنه برداری جلسه ای را با تمامی داوران حاضر در این مسابقات برگزار کرد. داوران به صورت خلاصه و مفید موارد مهم و اساسی برای اداره هر چه بهتر این پیکارها را با یکدیگر مرور کردند و مسائل کلیدی را بازگو نمودند.

*در هنگام آغاز رقابت های دسته 56 کیلوگرم، علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری کشورمان به همراه سید علیرضا قریشی رییس هیأت وزنه برداری خوزستان، غلامرضا سیاهپور دبیر فدراسیون، محسن بیرانوند رییس کمیته مربیان و رضا عباسپور مدیر روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری وارد سالن مسابقه شدند و از سالن مسابقه و سالن گرم بازدید به عمل آوردند.

*پس از مستقر شدن رییس فدراسیون در سالن مسابقه، معارفه وزنه برداران دسته 56 کیلوگرم انجام شد.سپس رییس فدراسیون به ادراه کل ورزش و جوانان استان خوزستان رفت تا با مدیر کل دیدار داشته باشد.