دوشنبه, 14 تیر,1395

پس از قهرمانی در رقابتهای جهانی گرجستان

کاروان تیم ملی جوانان بامداد امروز به ایران بازگشت

پس از قهرمانی در رقابتهای جهانی گرجستان
تیم ملی وزنه برداری جوانان کشورمان با کسب جام قهرمانی در رقابتهای قهرمانی جوانان جهان در تفلیس گرجستان بامداد امروز دوشنبه(14 تیر) به مهین اسلامی بازگشت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛  تیم ملی وزنه برداری جوانان کشورمان که با هشت وزنه بردار راهی مسابقات قهرمانی جوانان جهان در تفلیس گرجستان شده بود پس از قهرمانی در این رقابتها، امروز دوشنبه14 تیر، ساعت 2 بامداد به میهن بازگشت.

 

پیشکسوتان و مسئولان فدراسیون وزنه برداری از جمله محمد نصیری ( مشاور عالی رییس فدراسیون)، محمد ذهتاب( سرپرست دبیری فدراسیون) ، پرفسور سید محسن صادقی (نایب رییس فدراسیون وزنه برداری) ، حسن عربشاهی، سجاد انوشیروانی (سرمربی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان)، محمد حسین برخواه (سرمربی تیم ملی وزنه براری نوجوانان)، محمدرضا کاظمی نژاد ( دبیر شورای عالی فنی وزنه برداری)، مهران رییسی ،علیرضا شیخ الاسلامی و تعدادی از پیشکسوتان ارزنده جامعه وزنه برداری نیز برای استقبال از کاروان تیم ملی جوانان کشورمان در فردوگاه امام خمینی (ره) حضور پیدا کردند.

گفتنی است؛ تیم ملی وزنه برداری جوانان کشورمان در دسته 94 کیلوگرم  توسط رضا بیرالوند(سه برنز) و در دسته 105  کیلوگرم توسط (علیرضا دهقان 2 نقره و یک برنز) و کسب 454 امتیاز تیمی صاحب سکوی  قهرمانی جهان شد.

 لازم به توضیح است؛ درحالیکه استقبال شایسته ای از سوی پیشکسوتان  و جامعه وزنه برداری از تیم قهرمان جوانان کشورمان به عمل آمد ولی جای بسی تاسف است که رسانه ملی در آستانه المپیک 2016 ریو، برای مخابره و گزارش این قهرمانی غرور آفرین  وانعکاس آن در جعبه جادویی  به رغم تمامی مکاتبات و هماهنگی هایی که روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری در چند روز گذشته با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران انجام داد متاسفانه در فرودگاه امام خمینی (ره) حضور پیدا نکردند!

بی شک سوال ما  از دست اندرکاران رسانه ملی این است که آیا برای این رسانه که متعلق به ملت شریف و شهید پرور ایران اسلامی است فقط پرداختن به حواشی اولویت دارد؟ آیا قهرمانی تیم ملی جوانان کشورمان در رقابتهای معتبر جهانی ارزش و اعتبارش کمتر از پرداختن به حواشی گوناگونی است که هیچ فایده ای هم برای ورزش کشورندارد؟ حقیقتا جای بسی تاسف داشت که برای انعکاس خبر بازگشت تیم قهرمان جهان حتی یکی از شعب رسانه ملی  بامداد امروز به فرودگاه امام خمینی (ره) نیامد! اتفاقی تاثر برانگیز که در آستانه بازی های المپیک و در شرایطی که همه از وزنه برداری ایران برای مدال آوری در ریو انتظار و توقع دارند تعجب برانگیز بود!