دوشنبه, 23 فروردین,1395

پس از برگزاری نخستین جلسه ستاد اجرایی جام فجر

رییس فدراسیون وزنه برداری:جام فجر اعتبار بین المللی ویژه ای به وزنه برداری ایران می بخشد

پس از برگزاری نخستین جلسه ستاد اجرایی جام فجر
علی مرادی مسابقات وزنه برداری جام فجر را دارای اهمیت بالا برای وزنه برداران کشورمان دانست و گفت: برای نخستین بار است که جام فجر در این رشته تحت عنوان گزینشی المپیک در کشورمان برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛مهرماه سال گذشته علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری ایران که برای دیدارو گفت و گو با تاماش آیان رییس فدراسیون جهانی، به بوداپست رفته بود، ضمن گرفتن موافقت قطعی نفر اول این رشته مبنی براخذ مجوز حضور سهراب مرادی ملی پوش 94 کیلویی کشورمان در المپیک 2016 ریو، موفق شد همراه با تاییدیه برگزاری تورنمنت بین المللی جام فجر در تهران، موافقت آیان را برای نخستین بار در تاریخ وزنه برداری ایران برای دادن امتیاز تورنمنت گزینشی بازی‌های المپیک 2016 ریودوژانیرو برزیل به این رقابت بین المللی در ایران جلب کند که بر همین اساس وی  تصریح کرد: با توجه به این که جام فجر برای نخستین بار در ایران و در رشته وزنه برداری توأم با کسب سهمیه المپک برگزار می شود به هیمن دلیل از اهمیت ویژه ای برای ما برخوردار است.کشورهای روسیه، آلمان، ایتالیا، آذربایجان و ارمنستان از کشورهای صاحب نام در این رشته هستند و تعدادی دیگر نیز از کشورها دراین رویداد حضور می یابند.
رییس فدراسیون وزنه برداری، نهم تا سیزدهم خردادماه را زمان برگزاری این مسابقات اعلام کرد و گفت: این دوره از مسابقات بین دسته های 85 کیلوگرم، 94 کیلوگرم، 105 و +105 کیلوگرم در رده مردان برگزار می شود که طبق هماهنگی با فدراسیون بین المللی مقرر شد بانوان وزنه بردار دیگر کشور ها در جام ریاست جمهوری روسیه شرکت کنند.
مرادی درخصوص حضور وزنه برداران کشورمان در مسابقات بین المللی وزنه برداری فجر، اظهار داشت: ما پنج سهمیه المپیک را گرفته ایم که بعد از تغییر قوانین 2012 ، مقرر شد هر کشوری که سهمیه حضور در المپیک 2016 ریو را کسب می کند برای حضور ورزشکاران خود در این رویداد باید در دو رویداد گزینشی نیز شرکت کند.
وی افزود: تعدادی از ورزشکاران که وزنه برداران کشورمان را نیز شامل می شود، سهمیه را کسب کرده اند اما امتیاز دو ریداد گزینشی را ندارند که همین دلیل باعث استقبال خوب وزنه برداران ایرانی و خارجی شده است. ضمن این که از افراد شاخص در سطح جهان نیز برای حضور در این رقابت ها دعوت شده و همین عامل حساسیت مسابقات را بالا برده است.
رییس فدراسیون وزنه برداری در خصوص وضعیت بهداد سلیمی نیز بیان کرد: متخصص وی جراحی خوبی انجام داد. در حال حاضر تیم بازپروری این ملی پوش کار خود را به صورت جدی حتی در روزهای تعطیل پی می گیرد. بنا به تشخیص تیم بازپروری حرکت های جهشی بهداد آغاز شده است و بهبودی کامل وی نیازبه زمان دارد.
مرادی ادامه داد: بهداد سلیمی ورزشکاری است که فعل خواستن را در راستای حضور موفق در المپیک صرف می کند. با جدیت هرچه تمام تر برنامه ها و تمرینات خود را پشت سر می گذارد. سلیمی یکی از افرادی است که باید در جام فجر حضور یابد تا نحوه آمادگی وی در المپیک مورد بررسی قرار گیرد.
رییس فدراسیون وزنه برداری همچنین در خصوص دیگر مصدومان تیم ملی، افزود: علی هاشمی آخرین مصدوم ما پیش از تعطیلات نوروزی بود که در حال حاضر با توجه به تغییر کادر و نحوه تمرینات این مصدومیت ها در حال کاهش است.

وی در ادامه با اشاره به تعداد بالای اردونشینان، گفت: در حال حاضر رویکرد اردوی تیم ملی ما 3 برابر ظرفیت است که پس از مسابقات آسیایی و جام فجر تقریباً به کمتر از دو برابر کاهش پیدا خواهد کرد.