شنبه, 09 مرداد,1395

پدر وزنه برداری مازندران دارفانی را وداع گفت

تسلیت فدراسیون وزنه برداری بمناسبت در گذشت استاد ضمیریان

پدر وزنه برداری مازندران دارفانی را وداع گفت

زنده یاد خلیل ضمیریان پدر وزنه برداری مازندران پس از تحمل مدت ها رنج و بیماری در یکی از بیمارستان های تهران دعوت حق را لبیک گفت؛ بدينوسيله روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری ضایعه درگذشت ایشان را به خانواده آن مرحوم و جامعه وزنه برداری کشور تسلیت عرض می کند و ضمن طلب مغفرت برای آن مرحوم، صبر و شکیبایی را برای بازماندگان از درگاه خداوند منان مسألت دارد.

زنده یاد خلیل ضمیریان مربی خوشنام مازنی که در سابقه قهرمانی ایران و آسیا را در کارنامه داشت، در دوران مربیگری خود نیز شاگردان زیادی را تقدیم وزنه برداری کشور کرد. شاگردان زیادی همچون عباس رحیمی، مرتضی حسینی، جواد باقری، محمد صالحی، اصغر قربان نژاد و محمدرضا براری از آن جمله هستند که به افتخارات آسیایی و جهانی دست یافتند. حسین توکلی قهرمان المپیک مدتی را زیر نظر حاج ضمیران گذراند و سعید حمزه نتاح قهرمان آسیا قریب به ۱۰ سال تحت نظرش کار کرد.

 

 

 محمد رضا براری وزنه بردار دسته 105کیلوگرم تیم ملی وزنه برداری کشورمان که عازم بازی های المپیک 2016 ریو است در خصوص درگذشت زنده یاد استاد خلیل ضمیریان می گوید: شخصی زحمتکش، دلسوز و بزرگ وزنه برداری مازندران بود. وزنه برداری را با حاجی ضمیریان شروع کردم و مدال طلای آسیایی جوانان با حاجی گرفتم. استاد ضمیریان مربی تیم ملی هم بود. بعد اینکه به دلیل مریضی دیابت سال 89 از سالن وزنه برداری رفت.