چهارشنبه, 06 اردیبهشت,1396

پایان رقابت وزنه برداری دسته 77 کیلوگرم، قهرمانی آسیا

وزنه بردار چین طلایی شد،بهروزی پنجم

پایان رقابت وزنه برداری دسته 77 کیلوگرم، قهرمانی آسیا

جابر بهروزی نخستین نماینده وزنه برداری کشورمان با مجموع 332 کیلوگرم در جایگاه پنجم ایستاد و وزنه بردار چینی با مجموع355 کیلوگرم به سه مدال طلا دست یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛مسابقات وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان آسیا با رقابت وزنه برداران دسته 77 کیلوگرم و حضور جابر بهروزی ملی پوش وزنه برداری کشورمان در سالن وزنه برداری شهر المپيک عشق آباد ترکمنستان پیگیری شد.برهمین اساس بهروزی که در حرکت یکضرب با مهار وزنه 147 کیلوگرم در جایگاه پنجم قرار گرفته بود، در حرکت دوضرب با ثبت وزنه 185کیلوگرمی به مقام چهارم رسید و در مجموع نیز با حدنصاب 332 کیلوگرم در جایگاه پنجم ایستاد.

گفتنی است، جابر بهروزی در مرتبه نخست حرکت دوضرب وزنه 170 کیلویی را مهار کرد و در دومین مرتبه نیز وزنه 176 کیلوگرم را بالای سر برد. وی در آخرین حرکت دوضرب با غیرت مثال زدنی وزنه 185 کیلویی را با موفقیت مهار کرد تا به مقام چهارم برسد و با مجموع 332 کیلوگرم هم در جایگاه پنجم  ایستاد.

همچنین؛ یوان از چین با مجموع 355کیلوگرم به 3 مدال رسید. رجبف از ترکمنستان با مجموع 343 کیلوگرم دوم شد و جائه کیم از کره جنوبی با مجموع 340 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

حاشیه دسته 77 کیلوگرم:

*کیانوش رستمی دارنده مدال طلای بازی های المپیک ریو که برترین وزنه بردار جهان در سال 2016 انتخاب شده بود، نیز به دعوت کنفدراسیون وزنه برداری آسیا به عشق آباد دعوت شده است، در سالن مسابقه حضور دارد.

*تماشاگران ایرانی نیز در سالن مسابقه حاضر شدند تا ملی پوش وزنه برداری کشورمان را تشویق کنند.