پنجشنبه, 08 مهر,1395

پایان رقابت دسته 69 کیلوگرم مسابقات قهرمانی نوجوانان ایران-ارومیه

بیرالوند با اقتدار در جایگاه نخست قرار گرفت

پایان رقابت دسته 69 کیلوگرم مسابقات قهرمانی نوجوانان ایران-ارومیه

حسین بیرالوند وزنه بردار آینده دار لرستانی دسته 69 کیلوگرم با درخشش در رقابت این وزن و کنار زدن رقبای قدرتمند خود موفق شد در نهایت مقتدرانه با ثبت مجموع 206 کیلوگرم صاحب عنوان قهرمانی رقابتهای قهرمانی کشور نوجوانان شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛
رقابت دسته 69 کیلوگرم با حضور 8 وزنه بردار( امیرمحمدسلامت از استان مازندران، سینا قدرتی از استان اردبیل، مصطفی برومند و علیرضا همایون از استان فارس، حسین بیرالونداز استان لرستان، سپنتا حاکم زاده از استان گیلان، امید ویسی از استان کرمانشاه و سالار صادقی بانکانلو از استان آذربایجان غربی ) در سالن 2000 نفری شهید باکری شهرارومیه برگزار شد.

((حرکت یکضرب))
رقابت وزنه برداران دسته 69 کیلوگرم در حرکت یکضرب با جذابیت خاص و حساسیت های ویژه ای برگزار شد. زیرا در این حرکت رقابت 4 وزنه بردار از استان های مازندران، لرستان، گیلان و آذربایجان غربی برای کسب عناوین اول تا سوم این رقابت نظر حاضرین در سالن مسابقات را به خود جلب کرده و با جلوه های بصری جالبی همراه بود. در نهایت نیز به ترتیب امیر محمد سلامت از استان مازندران با وزن بدن (68/05) و ثبت وزنه 91 کیلوگرم عنوان قهرمانی و مدال طلا را به خود اختصاص داد.حسین بیرالوند از لرستان با وزن بدن (68/70) و مهار وزنه 91 کیلوگرم، تنها به خاطر اختلاف وزن بیشتر نسبت به سلامت وزنه بردار مازندران موفق به کسب نشان نقره حرکت یکضرب مسابقات در دسته 69 کیلوگرم شد. درخاتمه هم سپنتا حاکم زاده با وزن بدن (68/05) مهار وزنه 90 کیلوگرم به مدال برنز حرکت یکضرب دسته 69 کیلوگرم رقابتهای وزنه برداری نوجوانان ایران رسید.

 

((حرکت دوضرب و مجموع ))

حرکت دوضرب رقابتهای دسته 69 کیلوگرم تفاوت جالبی با حرکت یکضرب این وزن داشت. زیرا بیرالوند لرستانی در این حرکت نشان داد که تبحر خاصی در مهار وزنه های سنگین در دوضرب دارد. حسین بیرالوند در پایان این حرکت با ثبت وزنه 115 کیلوگرم موفق شد صاحب نشان طلای دوضرب شده و در مجموع نیز با ثبت رکورد 206کیلوگرم صاحب عنوان قهرمانی و نشان طلای مجموع نیز شود. پس از بیرالوند به ترتیب سالار صادقی وزنه برداراستان میزبان (آذربایجان غربی) با مهار وزنه 104 کیلوگرم در دوضرب و ثبت مجموع 194 کیلوگرم صاحب دو نشان نقره دوضرب و مجموع رقابتهای دسته 69 کیلوگرم قهرمانی کشور نوجوانان شود. عنوان سوم و نشان برنز رقابت 69 کیلویی های نوجوان نیز با ثبت وزنه های 102 کیلوگرم در دوضرب و 193 کیلوگرم در مجموع به امیر محمد سلامت وزنه بردار مازندرانی های رسید.

 

((حواشی رقابت دسته 69 کیلوگرم))
* رقابت سه وزنه بردار صدرنشین دسته 69 کیلوگرم (امیرمحمد سلامت، سپنتا حاکم زاده وحسین بیرالوند) که 2 وزنه برداراولی پدرانشان از قهرمانان اسبق ملی پوش و قهرمانان وزنه برداری قاره آسیا بودند به همراه بیرالوند که برادر بزرگترش (رضا بیرالوند) قهرمان نوجوانان و جوانان جهان را در رده سنی پایه یدک می کشد، جذابیت و رقابت این وزنه برداران را برای کسب عناوین و جایگاه های نخست قهرمانی را بیشتر کرده بود.
*حضورتماشچیان ارومیه ای که بواسطه حضورو رقابت وزنه برداراشان در دسته 69 کیلوگرم به سالن شهید باکری آمده بودند و تشویق های توام آنها در زمانی که وزنه بردار آنها روی تخته مسابقه می آمد حس و حال خاصی به رقابت این وزن داده بود.