یکشنبه, 23 آبان,1395

پایان رقابت دسته 69 کیلوگرم قهرمانی آسیا-توکیو

سلطانی چهارم، ذعاب برنزی شد

پایان رقابت دسته 69 کیلوگرم قهرمانی آسیا-توکیو

سلطانی و ذعاب ملی پوشان نوجوان وزنه برداری کشورمان در پایان رقابت دسته 69 کیلوگرم قهرمانی نوجوانان آسیا به سه مدال برنز دست یافتند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا در توکیوی ژاپن بصورت همزمان در دو رده سنی برگزار می شود. در سومین روز این رقابتها و دسته 69 کیلوگرم حسین سلطانی و اسحاق ذعاب دو نماینده وزنه برداری تیم ملی نوجوانان کشورمان راس ساعت10:30 به وقت تهران در گروه (A) این رقابتها به روی تخته رفتند.

اسحاق ذعاب وزنه بردار کشورمان در حرکت یکضرب وزنه 125 کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد تا به مدال برنز این حرکت دست یابد.در حرکت دوضرب فقط وزنه 148 کیلویی را مهار کرد تا با مجموع 273 کیلوگرم و اختلاف وزن (68/220 کیلوگرم) به مدال برنز دست یافت.

حسین سلطانی وزنه بردار زنجانی تیم ملی نوجوانان هم در حرکت یکضرب فقط وزنه 124 کیلویی را بالای سر برد تا در مکان چهارم قرار گیرد. وی در حرکت دوضرب وزنه 149 کیلوگرمی را ثبت کرد تا در این حرکت مدال برنز را بدست بیاورد ولی در مجموع با 273 کیلوگرم و اختلاف وزن (68/600 کیلوگرم) نسبت به ذعاب به مقام چهارمی بسنده کرد.

گفتنی است؛ اسحاق ذعاب در حرکت یکضرب و مجموع به دو مدال برنز دست یافت و حسین سلطانی در حرکت دوضرب فقط یک مدال برنز را دشت کرد.

لازم به ذکر است؛ “ژاخانشاه آریستانبک” از قزاقستان در حرکت یکضرب 128 کیلوگرم، در حرکت دوضرب 155 کیلوگرم و در مجموع با 283کیلوگرم 3 مدال طلارا به خود اختصاص داد.”نیگوینگ” وزنه بردار ویتنام نیز با ثبت وزنه 126 کیلوگرم در حرکت یکضرب و 155 کیلوگرم در حرکت دوضرب و مجموع 281 کیلوگرم بعنوان نایب قهرمانی رسید.

دکتر داود باقری نایب رییس فدراسیون وزنه برداری بعنوان سرپرست کاروان کشورمان در مراسم اهداء مدال وزنه برداران ایرانی حاضر شد و مدال آنها را اهداء کرد.