پنجشنبه, 08 مهر,1395

پایان رقابت دسته 62کیلوگرم مسابقات وزنه برداری نوجوانان قهرمانی کشور

فخرزارع قهرمان شد

پایان رقابت دسته 62کیلوگرم مسابقات وزنه برداری نوجوانان قهرمانی کشور

پایان رقابت دسته 62 کیلوگرم مسابقات قهرمانی کشور با کسب سه نشان طلا برای اصفهانی ها و درخشش وزنه بردار نوجوان و آتیه دار این استان (عباس فخرزارع) همراه شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری ؛ در پایان نخستین روز از رقابتهای قهرمانی کشور وزنه برداری نوجوانان که با میزبانی شایسته هیات وزنه برداری استان آذربایجان غربی در حال برگزاری است ؛ عباس فخر زارع از استان اصفهان با ثبت وزنه های 89 کیلوگرم در یکضرب،107 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 196 کیلوگرم مقتدرانه صاحب سه نشان طلا و عنوان قهرمانی دسته 62 کیلوگرم ایران شد.

پس از زارع که با دشت سه نشان طلا موفق شد بالاتر از رقبای 62 کیلویی خود بر سکوی قهرمانی جا خوش کند، فرهنگ افشین از استان آذربایجان غربی با ثبت وزنه 88 کیلوگرم مدال نقره یکضرب را کسب کرد، اما در دوضرب با ثبت وزنه 98 کیلوگرم صاحب جایگاه چهارمی این حرکت شد. فرهنگ اما با کسب مجموع 186 کیلوگرم در مجموع و داشتن وزن 61/40 و بدلیل اختلاف وزن نسبت به وزنه بردار خوزستان در سکوی نایب قهرمانی دسته 69 کیلوگرم قرار گرفت و صاحب مدال نقره مجموع شد.

 

درنهایت نیز مهدی خلجی از استان خوزستان با ثبت وزنه 82 کیلوگرم در یکضرب به مدال برنز این حرکت رسید. خلجی در حرکت دوضرب با مهار وزنه 104 کیلوگرم صاحب مدال نقره دسته 62 کیلوگرم شد. این وزنه بردار خوزستانی با مجموع 186 کیلوگرم و با اختلاف وزن بیشتر نسبت به وزنه بردار آذربایجان غربی که مجموع مساوی با وی داشت درنهایت صاحب نشان برنز مجموع دسته 62 کیلوگرم شد.

همچنین در حرکت دوضرب دسته 62 کیلوگرم،رضا خلیفه وزنه بردار استان گیلان با مهار وزنه 102 کیلوگرم صاحب تک مدال برنز این حرکت در رقابتهای قهرمانی مانی کشور ارومیه شد.