ﺳﻪشنبه, 08 تیر,1395

پایان رقابت دسته ۷۷ کیلوگرم قهرمانی جوانان جهان- تفلیس

مدال طلا به لوپز کلمبیایی رسید، زارعی دوازدهم شد

پایان رقابت دسته ۷۷ کیلوگرم قهرمانی جوانان جهان- تفلیس

لوپز وزنه بردار دسته ۷۷ کیلوگرم جوانان کلمبیا با مجموع ۳۴۶ کیلوگرم به مدال طلای این دسته رسید و مصطفی زارعی با مجموع ۳۰۳ کیلوگرم به مقام دوازدهم جهان دست یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ چهارمین روز از مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان در تفلیس گرجستان با قهرمانی لوپز وزنه بردار دسته ۷۷ کیلوگرم تیم جوانان کلمبیا همراه بود. لوپز در حرکت یکضرب وزنه ۱۵۶ کیلوگرمی را مهار کرد، در حرکت دوضرب وزنه ۱۹۰ کیلویی را بالای سر برد تا با مجموع ۳۴۶ کیلوگرم به سه مدال طلای در این وزن دست یابد.

با توجه به شرایط سنی لوپز که با شرایط سنی نوجوانان در این رقابت حضور یافته بود، بنابراین رکوردهای وی در دسته نوجوانان نیز محاسبه شد و بدین ترتیب لوپز موفق شد تا رکوردهای دسته 77 کیلوگرم نوجوانان جهان را ارتقا داده و به نام خود ثبت کند.پیش از این رکوردهای این دسته با حدنصاب 155 کیلو در یک ضرب در اختیار آندرانیک کاراپتیان از ارمنستان بود که به نام لوپز با 156 کیلو ثبت شد. ضمن اینکه لوپز رکورد قبلی دوضرب این وزن با 186 کیلو و مجموع 334 کیلو را در اختیار خود داشت که آن را به 190 کیلو در دوضرب و 346 کیلو در مجموع ارتقا داد.

همچنین ظهر امروز(سه شنبه۸ تیر) رقابتهای دسته ۷۷ کیلوگرم گروه B برگزار شدکه مصطفی زارعی وزنه بردار ملی پوش کشورمان در حرکت یکضرب وزنه ۱۳۵ کیلوگرمی، دوضرب وزنه ۱۶۸ کیلویی رامهار کرد تا با مجموع ۳۰۳ کیلوگرم در رده سوم گروه B قرار گیرد برهمین اساس با  نتایج بدست  آمده در گروه A ، زارعی به رتبه دوازدهمی دست یافت.

نتایج حرکات یکضرب، دوضرب و مجموع سه وزنه بردار برتر دسته ۷۷کیلوگرم به شرح زیر است:

یکضرب:
۱_ لوپز(کلمبیا ):۱۵۶ کیلوگرم
۲_ یارکین( روسیه):۱۵۳کیلوگرم
۳_سانتیاگو( کلمبیا) :۱۵۱کیلوگرم

دوضرب:
۱_ لوپز(کلمبیا ):۱۹۰کیلوگرم
۲_ خدایبرگانوف( ازبکستان) : ۱۸۴ کیلوگرم
۳_ژو(چین) :۱۸۱کیلوگرم

مجموع:
۱_ لوپز( کلمبیا) ۳۴۶کیلوگرم
۲_ یارکین( روسیه)۳۳۳کیلوگرم
۳_ سانتیاگو( کلمبیا) :۳۳۱کیلوگرم