جمعه, 11 تیر,1395

پایان حرکت یکضرب دسته 105 کیلوگرم

با اختلاف وزن دهقان برنزی شد، جان چهارم

پایان حرکت یکضرب دسته 105 کیلوگرم

علیرضا دهقان و پیمان جان دو وزنه بردار دسته 105 کیلوگرم تیم ملی جوانان کشورمان با مهار وزنه های 171 کیلوگرم و 167 کیلوگرم به ترتیب  مقام های سوم و چهارم  را از آن خود کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ هفتمین روز رقابتهای وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان در شهر تفلیس با رقابت دسته 105 کیلوگرم از ساعت18:15 به وقت تهران آغاز شد.

پیمان جان در نخستین حرکت یکضرب خود وزنه 158 کیلویی را بالای سربرد. سپس حرکت دوم وزنه 165 کیلوگرمی را مهار کرد و سومین مرتبه نیز وزنه 167 را به نام خود ثبت کرد تا در جایگاه چهارم قرار گیرد.

علیرضا دهقان در حرکت یکضرب ابتدا وزنه 165کیلوگرمی را نتوانست مهار کند ولی در حرکت دوم وزنه 165 کیلویی را بالای سر برد و برای سومین حرکت وزنه 171 کیلویی را به نام خود ثبت کرد تا به دلیل اختلاف وزن (104.36 کیلوگرم) نسبت به وزنه بردار اسپانیایی در جایگاه سوم و مدال برنز برسد.

“گیورگی چخیدزه” از گرجستان با 172 کیلوگرم به مقام نخست و مدال طلای یکضرب دست یافت.

“ولاسکو” از اسپانیا با مهار وزنه 171 کیلوگرم و اختلاف وزن کمتر (103.96 کیلوگرم) از علیرضا دهقان به مدال نقره رسید.

حاشیه های رقابت دسته 105 کیلوگرم:

*به دلیل حضور “داتو ختسورانی” و “گیورگی چخیدزه” دو وزنه بردار گرجستانی در رقابت دسته 105 کیلوگرم، تماشاگران کشور میزبان برای تشویق به سالن مسابقات ژیمناستیک رینو آمده اند و از این رو سالن شلوغ تر از روزهای گذشته است.

* دکتر باقری پزشک مسابقات قبل از آغاز مسابقه با سرداور صحبت کوتاهی داشت.

* تاماش آیان در سالن مسابقات حضور پیدا کرد.بین حرکت یکضرب و دوضرب آیان روی استیج مسابقات رفت و از وزیر ورزش گرجستان و رئیس فدراسیون وزنه برداری گرجستان به مناسب میزبانی این رقابتها  تشکر  نمود و سپس لوحی را به آنها اهداء کرد.

*در لحظه مهار وزنه 172 کیلویی توسط “چخیدزه” تماشاگران داخل سالن به هوا پریدند و خوشحالی کردند.

* اعضاء تیم ملی وزنه برداری ژاپن به هنگام حضور “هیروتو ماروموتو” هم تیمی خود با صدای بلند او را تشویق می کردند که این وزنه بردار در حرکت یکضرب با 146 کیلوگرم به مقام رسید.