دوشنبه, 24 آبان,1395

پایان حرکت های یکضرب دسته 85 کیلوگرم مسابقات قهرمانی آسیا

استارت جوانان با نقره رامین ولی پور

پایان حرکت های یکضرب دسته 85 کیلوگرم مسابقات قهرمانی آسیا
مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا با برگزاری رقابتهای دسته 85 کیلوگرم در بخش جوانان ادامه پیدا کرد و رامین ولی پور وزنه بردار مازندارنی کشورمان با مهار وزنه 151 کیلوگرم مدال نقره حرکت یکضرب را به دست آورد.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، رقابتهای گروه A دسته 85 کیلوگرم با حضور رامین ولی پور و عارف خاکی از کشورمان و همینطور وزنه بردارانی از عراق، هند، کره جنوبی، ازبکستان و قطر از دقایقی پیش در سالن آرنای شهر توکیو آغاز شد و رامین ولی پور با اختلاف یک کیلوگرم نسبت به ابراهیم الباخ از قطر روی سکوی دومی ایستاد.

ولی پور که 3 سال پیش و در مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان آسیا عنوان چهارمی را به دست آورده بود، در رقابتهای دسته 85 کیلوگرم مسابقات جوانان ابتدا وزنه 145 کیلوگرمی را مهار کرد و پس از یک بار ناکامی در مهار وزنه 151، در سومین تلاش خود، وزنه 151 را هم بالای سر برد و مدال نقره این حرکت رو به دست آورد. در این وزن دیگر نماینده کشورمان عارف خاکی با مهار وزنه 142 کیلوگرم در جایگاه ششم ایستاد. 

رقابتهای دوضرب دسته 85 کیلوگرم از دقایقی پیش آغاز شده و رقابت اصلی برای کسب عنوان قهرمانی میان رامین ولی پور و ابراهیم الباخ از قطر خواهد بود.