پانزوان: نوجوانان ملی پوش مستعد کسب مدال هستند

سیدهادی پانزوان، سرمربی تیم ملی نوجوانان کشور، در خصوص اردوی جاری نوجوانان در نی ریز فارس گفت: با وجود این که اولین دوره اردوی آمادگی را در حال برگزاری داریم و اکثر بچه ها اولین بار هست که در اردوی تیم ملی حضور دارند، اما چهره های بسیار مستعدی در بین آنهاست که می توانند در مسابقات جهانی مدال کسب کنند.

پانزوان تصریح کرد: مشکل اساسی ما تعداد وزنه برداران مستعد در رده نوجوانان و جوانان است که بتوانند در مسابقات جهانی و در میادین بین المللی حضور پیدا کنند. حل این معضل مستلزم پشتیبانی فدراسیون از هیات های استانی و جذب استعدادهای جدید است که قطعا زمان بر است و سه-چهار سال تا رسیدن به شرایط بهتر طول می کشد.

وی با اشاره به حصول آمادگی هشتاد درصدی سیزده نوجوان اردونشین، درباره برنامه های خود برای تیم نوجوانان توضیح داد: تاریخ برگزاری مسابقات جهانی نوجوانان هنوز تعیین نشده اما طبق شنیده ها در اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت سال آینده خواهد بود و انتظار نمی رود که این تاریخ در حد چندماه جابجا شود، نهایتا یکی دو هفته زودتر یا دیرتر برگزار می شود. بنابراین فرصت کافی برای آماده کردن تیم در اختیار داریم. فعلا در اردوی نخست برای برطرف کردن نواقص تکنیکی و نقاط ضعف تکنیک بچه ها برنامه داریم و در ادامه، تمرکز بیشتری روی استقامت خواهیم داشت.

پانزوان درباره شناخت ترکیب اصلی و نحوه ارزیابی افراد گفت: فعلا نمی توان چیزی گفت چون در وهله اول ورزشکار باید سالم باشد. اولویت اول ما انجام آزمایش دوپینگ از افراد حاضر در اردو است و اولویت دوم ارزیابی کیفی است. اگر افراد به حد نصاب مدنظر برسند، تیم را کامل اعزام خواهیم کرد.

دارنده مدال نقره بازی های آسیایی بوسان، ادامه داد: حتما چند مرحله رکوردگیری داریم و حتی ممکن است بچه هایی که در المپیاد وزنه زده اند به اردوها دعوت شوند. در هر اردو یکی دو نفر را  در کنار این ترکیب قرار میدهیم که برای سالهای آینده آماده شوند.

پانزوان آخرین اظهارات خود را به قدردانی از کسانی که در برپایی اردوی نوجوانان نقش داشته اند اختصاص داده و گفت: شرایط اردو از همه نظر خوب است و جا دارد از تلاش های شبانه روزی فدراسیون وزنه برداری به ویژه دکتر انوشیروانی و بهداد سلیمی عزیر همچنین مردم ورزش دوست و مسئولان کاربلد استان فارس، از فرماندار، نمایندگان و شهرداری که تمام وقت زحمت کشیده و سنگ تمام گذاشتند تا بهترین شرایط اردویی را داشته باشیم، تشکر کنم.