شنبه, 26 فروردین,1396

وقتی «رسانه ملی» تسویه حساب های شخصی را جایگزین دغدغه قهرمانان وزنه برداری می کند!

سه چراغ قرمز برای شبکه خبر و برنامه نبض ورزش

وقتی «رسانه ملی» تسویه حساب های شخصی را جایگزین دغدغه قهرمانان وزنه برداری می کند!

«رسانه ملی» ، نامی که کاملا شفاف و مبرهن است فلسفه هویت و وظیفه ذاتی اش آگاهی دادن صحیح به مردم و انتقال وتبادل اطلاعات درست بین مردم و مسئولین با رعایت کامل انصاف ، عدل و حق گویی است. «رسانه ملی» بی تردید بواسطه سرعت، دقت ، ظرفیت و توانمندی بالایی که درارایه موضوعات مختلف در بخش های متفاوت جامعه دارد می تواند افکارو ذهن مخاطبین گسترده خود را که عموما آحاد جامعه،اعم از مردم و مسئولین کشور هستند را با خوراک خبری که به آنها می دهند درگیر کرده و دچار چالش های مثبت و یا منفی نمایند.اما قطعا اگر این مسیرمقدس و ارزشمند دانسته یا ندانسته دچار برخی آلودگی های روزمره شده و اسیر دست قدرت طلبی برخی سودجویان برای پیاده کردن تسویه حساب های شخصی گردد افکار عمومی بجای درک مطالب درست و حقیقت با خوراک کذب، فرافکنی های مخرب و نیز برخی دغدغه های منفی دست به گریبان شده و درنهایت راهی که می تواند به روشنی و موفقیت های بزرگ برای یک کشور و یک ملت ختم شود با این هجمه رسانه ای از طریق جعبه جادویی (تلویزیون) دچار تزلزل و از هم گسیختگی می شود! این اتفاق تلخ و هجمه رسانه ای ناثواب متاسفانه پنجشنبه شب گذشته از طریق رسانه ملی در «برنامه نبض ورزش شبکه خبرسیمای جمهوری اسلامی ایران» برای فدراسیون وزنه برداری ،همچنین مسئولان خدوم ومظلوم این رشته پرافتخار المپیکی رخ داد تا بدنبالش سه چراق قرمز،اعتراض و شکایت اهالی وزنه برداری را از بی حرمتی تهیه کننده ، مجری ، به اصطلاح کارشناسان و نیز دست اندرکاران این برنامه مخرب و ناپسند را داشته باشد. اعتراضی جدی که قطعا به زودی صدایش به گوش مسئولان عالی رتبه صداوسیما و نیز مراجع قانونی ذی صلاح می رسد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ «برنامه نبض ورزش شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران» نشستی تخصصی در مقوله های مختلف فنی و تخصصی مربوط به بخش های مختلف زیرمجموعه ورزش کشوراست که پنجشنبه شب گذشته قرار بود ابتدا طبق گفته و قول تهیه کننده و مجری این برنامه تلویزیونی با ارایه دغدغه های مسئولین فدراسیون وزنه برداری کلید و راهگشایی باشد برای حل مشکلات دست و پاگیر این روزهای پولادمردان کشور،  مباحث مربوط به انتخابات جهانی پیش روی وزنه برداری و نیز موفقیت های اخیر این رشته در عرصه جهانی آن هم با حضورعلی مرادی ریاست فدراسیون وزنه برداری و نیز مسئولان کمیته ملی المپیک و یا وزارت ورزش؛ اما متاسفانه با بدقولی مسئولان شبکه خبر و تهیه کننده برنامه مذکور ، این برنامه تخصصی ورزشی تبدیل شد به تریبونی برای تخریب مدیریت توانمند وزنه برداری ایران و نیز زیر سوال بردن خدمات و موفقیت های کم نظیر این رشته درطول 2 سال اخیر(سال های 95 و 96).

ولی از آنجا که مدیریت و کلیه دست اندرکاران بی ادعا و مظلوم وزنه برداری از ابتدا تا کنون توکلشان به حضرت احدیت بوده و ودلگرمی اشان هم تشخیص درست و حمایت همیشگی مردم فهیم و مسئولان هوشمند ایران اسلامی است؛ بهترین محک و قضاوت را پیام های دلگرم کننده ملت شریف ایران و حمایت چند برابر مسئولان توانمند ورزش کشور نسبت به موفقیت های تحسین برانگیز وزنه برداری ایران در طول مدت دوسال گذشته خصوصا در بازی های المپیک 2016 ریو دانسته و همچنان با قدرتی مضاعف بدون توجه به (تخریب و حاشیه سازی برخی چهره های شناخته شده، منزوی و منفعت طلب) ؛ برای سربلندی وزنه برداری و ورزش ایران در سال جاری و سال های آتی محکم تر از قبل گام برخواهد داشت. 

البته در ادامه برای تنویر افکار عمومی و نیز پاسخ به برخی تهمت ها و خیال پردازی های چند به اصطلاح منتقد که همواره خود جامعه و اهالی وزنه برداری نیک می دانند که اینها در طول سالیان گذشته حتی خودشان هم درک نکردند که کدام راه درست است و کدام ناثواب و غلط! بلکه همواره با مبارزه معکوس در هردوره ای که رییس فدراسیون وزنه برداری عوض شده و تغییر کرده است، ابتدا یار و یاور سینه چاک رییس تازه وارد به وزنه برداری بودند ، اما بلافاصله بعد از اینکه دستشان به هر دلیل ممکن از منافع بیت المال کوتاه شد، ازآن مجموعه بریده شده و تبدیل شدند به دشمن قسم خورده رییس! 

مصداق بارز این موضوع نیزانتخابات فدراسیون وزنه برداری در همین دوره ای است که علی مرادی منتخب مجمع شد. از (کریم پورکیان گرفته تا داود علی ملکی) همه و همه سینه چاک و یار قسم خورده رییس کنونی فدراسیون وزنه برداری بودند و دشمن حسین رضازاده و سیستم گذشته مدیریتی وزنه برداری، قطعا این را دیگر همه دیدند و شنیدند که داود علی ملکی در برنامه نبض ورزش به زبان آورد که ما از علی مرادی خواستیم بیاید و وزنه برداری را از دست رضازاده و خرابکاری هایش نجات دهد! حال چه شد که مجددا علی مرادی بد شد و دوباره برای آقای ملکی و همقطارانش روز ازنو آمد و روزی از نو؟!

واقعا برای مدتی کوتاه هم شده بدون هیچ قید و شرط و تعلق خاطر به جناحی خاص و یا سمت و سویی نزد وجدانتان این موضوع را قضاوت کنید.
مگر می شود امروز من با فردی رفیق خونی باشم و بگویم تا پای شاهرگم با تو هستم ، اما چند روز بعد بشوم دشمن خونی و حتی از راه رفتن رفیق دیروزم هم ایراد بگیرم؟ آقای ملکی حرفهایت را بارها از تریبون های مختلف زدی، پس لطفا حالا شنونده باش و خوب گوش کن. برادر بزرگواریادت هست زمانی که علی مرادی دبیر کل قاره آسیا بود؟ آن روز هنوز مرادی رییس فدراسیون نبود اما سفرهایی را که همراه وی به (قرقیزستان،ازبکستان چندبار،کره شمالی،قطر و…) رفتی را یادت هست؟ 

چه کسی باعث شد شما بعنوان عضو کمیته پیشکسوتان آسیا معرفی شده و فعالیتت را در آنجا آغاز کنی؟ چه کسی در قضاوت های بین المللی از شما که آن موقع کارت بین المللی ات مشکل داشت حمایت کرد تا شما در چند مسابقه به عنوان ژوری قضاوت کنی؟ آقای ملکی یادت هست آن روزها حسین رضازاده رییس فدراسیون بود و شما را بابت همین مبارزات گاندی واری که داشتی برای قضاوت در مسابقات برون مرزی معرفی نمی کرد! اما علی مرادی حمایتت کرد تا کارت داوری ات از هستی ساقط نشود.آقای ملکی شما که خودرا در کوچه و برزن مدرس بین المللی وزنه برداری می نامید خواهشا می شود لطف کنید و مدارک تدریس بین المللی ممهور شده به مهر فدراسیون جهانی وزنه برداری، مدرک تسلط به زبان انگلیسی که شرط اصلی برای تدریس بین المللی است را برای یک بار هم که شده به رویت فدراسیون وزنه برداری و اهالی این رشته ورزشی برسانید؟ 

در این که شما پیشکسوت وزنه برداری هستید شکی نیست. دراین که شما روزی بهترین یکضرب زن ایران بودید در سبک وزن شکی نیست. در اینکه شما توانمندی های ذاتی خود را دارید شکی نیست، اما شده است تا به حال فقط یک بار جلوی آیینه بایستی و با خود تکرار کنید که من چطور می توانم روی خودم نام دکتر ملکی را بگذارم اما بدون اینکه دررشته ای مدارک تحصیلی عالیه آکادمیک آن رشته را داشته باشم؟ آقای ملکی لطفا خودت باش یعنی داود علی ملکی. آقای ملکی که درآکادمی ملی المپیک مشغول آموزش یکضرب و دوضرب به نونهالان و خردسالان است. آقای ملکی شما برای مربیان و کمیته آموزش فدراسیون درسال های گذشته چه کردید که امروز با جاروجنجال رسانه ای دنبال نقد کردن مطالباتتان هستید؟ درطول همین یکسال گذشته ای که علی مرادی شمارا بعنوان عضو شورای عالی فنی و رییس کمیته مربیان معرفی کرد چه برنامه و یا طرح کارآمد و عملیاتی را برای مربیان سراسر کشور به ثبت رساندید که حالا از مربیان ایران می خواهید که به صدا دربیاییند و از مظلومیتشان حرف بزنند؟ آقای ملکی شما بجز نامه های پی درپی شخصی که مستنداتش در فدراسیون موجود است و اگر نیاز باشد آنها نیزبوقتش منتشر خواهد شد، بابت سفرهای برون مرزی و رفتن به کلاس های غیر رسمی که از لحاظ بین المللی هیچ وجاهت قانونی نداشتند چه اقدامی برای بهتر شدن وضعیت مربیان کشور انجام دادید که حالا دنبال ستاندن داد این جماعت مظلوم و بی ادعا هستید؟ 

آقای ملکی خودت باش لطفا…همان داود علی ملکی که درآکادمی ملی المپیک بدنبال آب درمانی ورزشکاران در استخراین مجموعه بود و درنهایت تربیت تکنیک وزنه برداران نونهال درورزشگاه انقلاب. آقای ملکی راستی انتخابات جهانی و نامه ای که داده بودید برای رییس فدراسیون تا خودت را معرفی کنی برای حضور درتایلند وشرکت در انتخابات را حتما بخاطر داری؟ چرا درآن نامه مربیان مظلومی که در برنامه نبض ورزش مظلومیت آنها را فریاد می زدی را یادت نبود؟ آیا آنها برای حضور در انتخابات جهانی قابل نبودند؟ یا اینکه شما درسر سودای جهانی شدن داشتی بزرگوار؟ 

واما برویم سراغ منتقد سفت و سخت بعدی آقای کریم پورکیان عزیز….؛ استاد گرانقدر یادت هست زمانی را که دنبال رییس شدن در فدراسیون وزنه برداری بودی؟ همان روزی که علی مرادی به شما در جمعی که به صورت شورایی در دبیرخانه کنفدراسیون وزنه برداری آسیا مشغول رایزنی برای موفقیت در انتخابات بودیم را می گویم. یادت هست استاد عزیز؟ همان روزخاطرت هست آقای مرادی گفت:آقا کریم شما مثل برادر من هستی و بنده چون تمایلی برای حضور در فدراسیون وزنه برداری ندارم از شما می خواهم تا بعنوان نماینده و نامزد ریاست وزنه برداری پیش قدم شوی؟ آن موقع یادم هست که شما به علی مرادی پاسخ دادید:« من دست بیعت با تو دادم و محال است تا شما هستی من وارد گود شوم.» یادت هست بزرگوار آن زمان چطور درباره رضازاده و مشکلاتی که برای وزنه برداری ایجاد کرده خشمگین بودی و ناراحت؟ 

اگر اشتباه نکنم شما چند بار برای علی مرادی قسم خوردی که تا پای جان در رکابش خواهی بود. حالا چه شده که علی مرادی دشمن شد و دشمن های قدیمی دوست و رفیق؟ آقا کریم عزیز شما پیشکسوت وزنه برداری هستید و انسانی اعتقادی و ارزشمند ،اما شما هم بد نیست با خودت خلوت کنی و یادت بیاید روزی را که درفکر نایب رییسی و دبیرکلی فدراسیون بودی….،آیا اگر علی مرادی شما را بجای دکترداود باقری و یا غلامرضا سیاهپور بعنوان نایب رییس و یا دبیر فدراسیون معرفی کرده بود با اختیارات کامل؛ بازهم امروز حرف از حسابرسی و سفرهای متعدد بین المللی و ….غیره درمیان بود؟ بازهم شما شمشیررا ازرو می بستی برای خشکاندن ریشه تازه قوام گرفته وزنه برداری؟

آقا کریم عزیز واقعا دربرنامه نبض ورزش از فرهیخته ای همچون شما توقع نداشتیم که از اخلاق سخن به میان بیاورید و شکسته شدن حرمت موسپیدان وزنه برداری در فدراسیون کنونی ؛ اما خودتان با نهایت خونسردی حرمت موی سفید بزرگان ارزشمندی همچون دکتر مصطفی حکمت پور، استادمحمد ذهتاب ، استاد محمد نصیری، استاد دهنوی، استاد پاکیزه جمع درشورای عالی فنی و از همه مهمتررییس فدراسیون وزنه برداری که علاوه بر پستش در فدراسیون ، پیشکسوت این رشته و دوست دوران قهرمانی خودتان هست را حفظ نکرده و همگی آنها را با واژه پیشکسوت «گوشی» به سخره گرفته و با جملات سخیف شان و منزلت آنها را خرد کرده و واژه اخلاقیات را خدشه دار کنید! 

آقای پورکیان شما ازحسابرسی گفتید و خود را حسابرس حرفه ای دانستید. آیا شما معاونت مالی وزارتخانه ورزش هستید یا ذی حسابی آن؟ شما که دم از قانون و مقررات می زنید اطلاع دارید که وزارتخانه در سال گذشته بیش از سه بار به صورت مستمر با اعزام تیم حسابرسی مورد تایید خود ریز به ریز حسابهای مالی فدراسیون را چک کرده است بدون داشتن حتی یک مورد مشکوک و یا شبه دار؟ آقای دکترپورکیان شما حتی می توانید ازآقای ملکی همسنگر کنونی خود که درمجمع سالیانه 95 فدراسیون حضور داشتند جویا شوید که بازرس و نماینده ذی حسابی درحضور روسای هیات ها و معاون محترم وزیر ورزش جناب اقای دکتر داورزنی با شفاف خواندن مسایل مالی حتی کوچکترین اشکالی از این بخش نگرفته و گزارشات مالی فدراسیون را کاملا شفاف و روشن دانستند.

آقای پورکیان درخصوص رستمی هم که صحبت کردید، البته این موضوع را می گذاریم به قضاوت مردم ایران اسلامی که خودشان ببینند حرف شما درست بوده و یا عملکرد فدراسیون وزنه برداری درخصوص این قهرمان ارزشمند. درنهایت نیز شما به سفرهای رییس فدراسیون و انتخاب نایب رییس و دبیر توسط وی اشاره کردید.

آقای پورکیان اگر یادتان رفته مجددا متذکر شوم مجوز انتخاب نواب رییس و دبیر فدراسیون توسط مجمع قانونا به رییس فدراسیون تفویض شده است. بنابراین توهین و تهمت هایی که شما در این باب به رییس فدراسیون و نیز سایر مسئولین این مجموعه وارد کردید قطعا از لحاظ قانونی پی گرد خواهد داشت و قطعا به عنوان یک قانون دان نیک می دانید که تمسخر افراد در رسانه ملی پیش چشم میلیون ها بیننده جرم محسوب می شود و حتما تبعات منفی برای حضرتعالی بدنبال خواهد اشت. همچنین شما نام رژیم اشغالگر قدس را در تریبون رسانه ملی «اسراییل» نام بردید و تعجب برانگیز بود که مجری برنامه در آن زمان چگونه اجازه بردن نام این رژیم غاصب و اشغالگر و پخش آن را اززبان شما داد؟! حال آنکه قطعا علی مرادی هم سابقه مدیریتی بین المللی اش از حضرتعالی در وزنه برداری دنیا بیشترو بالاتر است و هم فهم انقلابی اش از این موضوع شفاف و روشن. بنابراین اگر شما و همسنگرانتان نیت کردید با این قبیل فرافکنی ها و حواشی جلوی پیشرفت وزنه برداری قرار بگیرید،قطعا این موضوع حساب و کتابش جداست و درنهایت حساب شما می ماند با اهالی وزنه برداری و مطالبتاشان در عرصه مدیریتی بین المللی .

سکانس پایانی: خسرو کفیلی، یکی از ورزشی نویسان کشورمان که در رشته وزنه برداری هم قلم می زند ضلع سوم منتقدان به اصطلاح کارشناس در برنامه تخریبی نبض ورزش شبکه خبر پنجشنبه هفته گذشته بود. کدورت و کینه عجیب و غریبی که وی از علی مرادی و مدیریت او دارد درچندوقت اخیر خصوصا درمطلبی که مدتها پیش در یکی ازخبرگزاری های شناخته شده بابت کاندید شدن علی مرادی در انتخابات جهانی وزنه برداری منتشر شد کاملا مشهود و مبرهن است!

این نویسنده دربرنامه نبض ورزش بعنوان کارشناس روی خط آمد و سوای نقدهای جالبی که در باب ضعف فدراسیون و سیستم مدیریتی این مجموعه به زبان آورد، درخصوص جام فجر سخنان غیرکارشناسی را مطرح کرد که کاملا یکطرفه بودن این برنامه و طراحی آن برای کوبیدن و تخریب مدیریت وزنه برداری دررسانه ملی راکاملا مشخص کرد. آقای کفیلی درخصوص جام فجر حرف هایی را به زبان آورد که چندی پیش از زبان کوروش باقری و تنی چند از سایر منتقدین هم جاری شده بود.

« جام فجر بیشتر برای تبلیغات انتخاباتی بود تا یک جام معتبر درعرصه بین المللی!» یا اینکه « رکوردهای وزنه برداران نوجوان ما بیشتر از وزنه برداران بزرگسال حاضر در این جام بود!» و نیز اظهار نظرهای خیلی جالب دیگر درخصوص مکمل های وزنه برداران و برنج و خورشت خوردن ملی پوشان این قبیل حرف های متداول….، سوال ما از آقای کفیلی این است که برادر ارجمند آیا شما با برگزاری مسابقات بین المللی در ایران و گنجانده شدن نام ایران درتقویم جهانی مخالفید؟ 

آیا دوست دارید مثل سنوات گذشته ما درحسرت یک جام معتبر خانگی بسوزیم و با این همه افتخار دردنیا هیچ جایگاهی درتقسیم مسابقات معتبر نداشته باشیم؟ آقای کفیلی عزیز مگر شما دراهوازو مسابقات فجرحضورداشتید که اینگونه کنارگود نشستید و دنبال لنگ کردن ماجرا هستید؟

آقای کفیلی سوال من از شما این است، آیا سن و سال علی مکوندی ، علی داودی، سید جلال قریشی، و…. خیلی از چهره های شاخص دیگر را می دانید که اینگونه درباره مسابقات و رکوردها و سطح پایین و این قبیل حرف های کپی شده از روی زبان دیگران نقد می کنید؟

آقای کفیلی عزیز شما پیشکسوت ما در عرصه قلم هستید و قابل احترام ؛ بنابراین خواهش ما از شما این است طبق قسمی که برای حفظ ارزش و قداست قلم خود و نگارشتان داشتید، دست از نقدهای شخصی و پیاده کردن کینه های قدیمی با افراد برداشته و بدنبال نقد سازنده باشید نه تخریب شخص برای تسویه حساب های کهنه و پوسیده گذشته.