شنبه, 13 آبان,1396

وزیر ورزش و جوانان در اردوی تیم های ملی حضور یافت

دکتر سلطانی فر: نگاهی ویژه به وزنه برداری داریم

وزیر ورزش و جوانان در اردوی تیم های ملی حضور یافت

وزیر ورزش و جوانان با حضور در محل تمرینات تیم ملی وزنه برداری از آخرین وضعیت این تیم در آستانه رقابتهای جهانی آمریکا آگاهی یافت و دقایقی با وزنه برداران و کادرفنی و مسئولان فدراسیون به گفت و گو پرداخت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان عصر امروز (شنبه 13 آبان ماه) ضمن حضور در فدراسیون وزنه برداری از تالار تازه بازسازی شده وزنه برداری (سالن همایش های ایرانیان) و اردوی تیم ملی بزرگسالان کشورمان که خود را برای حضور در مسابقات جهانی آناهیم آمریکا آماده می کنند بازدید کرد و در پایان نیز در اردوی تیم ملی جوانان حضور یافت.

دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به همراه سیدحسن طباطبایی مدیر مجموعه ورزشی آزادی و برانوش نیک بین مدیر کل حوزه وزارتی وزارت ورزش و جوانان ابتدا در تالار مسابقات وزنه برداری (سالن همایش های ایرانیان) که به تازگی بازسازی شده است حضور پیدا کرد. وی پس از دیدن اجرای حرکت نمایشی ملی پوش جوان کشورمان (اسحاق ذعاب) و همچنین اجرای ترانه خلیج فارس توسط یکی از خوانندگان در این سالن، به محل تمرینات ملی پوشان بزرگسالان رفت و از نزدیک تمرینات این تیم را که برای مسابقات جهانی آمریکا آماده می شوند از نزدیک نظاره کرد.

علی مرادی رئيس فدراسيون وزنه برداری کشورمان ضمن قدردانی از حضور دکتر مسعود سلطانی فر وزير ورزش در اردوی تيم ملی تصریح کرد: وضعيت تيم ملی با توجه به گزارش های کادر فنی، بسيار خوب است و شايد کار تاريخی و کم نظيری شکل بگيرد. نفرات ايران شبانه روزی در حال تلاش هستند و اميدواريم در کنار اين فعاليت ها، دل مردم، خانواده شهدا و رهبری شاد شود.

محسن بيرانوند سرمربی تيم ملی وزنه برداری هم خواستار توجه ويژه وزارت ورزش به اين رشته شد و تاکید کرد: نبايد به اين رشته نگاه گلخانه ای داشت و برای کسب نتيجه در بازی های آسيايی و توکيو ٢٠٢٠ نيازمند حمايت های مادی و معنوی هستيم.

دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در صحبت های خود برای ملی پوشان بزرگسالان کشورمان اظهار داشت: برای سومین بار است در اردوی تیم ملی وزنه‌برداری حاضر می شوم و با صحبت‌های محسن بیرانوند سرمربی تیم ملی وزنه برداری موافقم که باید حمایت ویژه‌ای از این تیم انجام شود.موفقیت در بازی های آسیایی و المپیک نیاز به برنامه ریزی دارد. ما از 9 ماه قبل برای این مساله ستادی تشکیل دادیم و کار را آغاز کرده ایم و جایی برای نگرانی نیست. با کمیته ملی المپیک تعامل نزدیکی داریم و مورد به مورد برنامه های مختلف فدراسیون ها را برای مسابقات آسیایی، قهرمانی جهان، بازی های آسیایی 2018 و المپیک 2020 بررسی می کنیم. بازی‌های آسیایی جاکارتا اندونزی برنامه‌های خود را آغاز کرده‌ایم .از تمامی فدراسیون ها برنامه خواسته ایم و با دقت نظری که صورت گرفت در بازی های کشورهای اسلامی، بازخورد خوبی گرفتیم.
وی در خصوص انتظارات مردم از افتخارآفرینی رشته وزنه‌برداری تصریح کرد: مردم انتظارات بالایی از وزنه برداری دارند و ما هم در حد توان، وزنه برداری را با نگاه ویژه می بینیم و هرجا هم فدراسیون کم و کسری داشته باشد، جبران می کنیم.
وزیر ورزش ادامه داد: ما قهرمانانی چون نصیری داشتیم که سه مدال المپیک داشته و یا آقایان سلیمی و رستمی که دو مدال المپیک و چندین مدال جهانی دارند.باید پشتوانه‌سازی در این رشته صورت گیرد و ‌استعدادهای خوبی وجود دارد.
وزیر ورزش و جوانان در پایان خاطرنشان کرد :توقع داریم که  تیم ملی در رقابتهای جهانی آمریکا بهترین نتایج را بگیرد و در زمینه پاداش ها هم نشان دادیم که متناسب با امکانات، وزنه برداری را ویژه می بینیم. 

دکتر سلطانی فر در خاتمه نیز در اردوی تیم ملی وزنه برداری جوانان حاضر شد و با اعضای این تیم عکسی به یادگاری انداخت.