یکشنبه, 22 اسفند,1395

وزنه بردار خوش آتیه لرستانی از اهداف و آرزوهایش گفت

رضا بیرالوند: سکوی المپیک 2020 را می خواهم

وزنه بردار خوش آتیه لرستانی از اهداف و آرزوهایش گفت
رضا بیرالوند، قهرمان 20 ساله و لرستانی دسته 94 کیلوگرم جام فجر با مهار وزنه هایی فراتر از نفر اول رقابتهای جوانان جهان، عملکرد تحسین برانگیزی داشت و همه را به داشتن یک وزنه بردار ششدانگ در این دسته امیدوار کرد. خود بیرالوند هم به آینده امیدوار است و مدال های خوشرنگ بازیهای آسیایی و المپیک را هدف قرار داده است.

  

بیرالوند پس از پایان مراسم اهدای مدال دسته 94 کیلوگرم در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، درباره افزایش چشمگیر رکوردهایش و عبور از رکورد نفر اول جوانان جهان در رقابتهای جام فجر گفت: من در مسابقات جوانان جهان که تابستان امسال در گرجستان برگزار شد با رکورد مجموع 362 کیلوگرم سوم شدم اما امروز 19 کیلوگرم بیشتر از مسابقات جهانی وزنه زدم و این نشان می دهد بدنم کم کم دارد در دسته 94 کیلوگرم جا می افتد. من در مسابقات جهانی به تازگی وارد دسته 94 شده بودم اما در این چند ماه با انجام تمرینات مستمر شرایط بهتری در این وزن پیدا کرده ام و امیدوارم با ادامه همین روند بتوانم مدال طلای رقابتهای جوانان جهان 2017 را به دست بیاورم.

بیرالوند که آخرین سال حضور خود در رده سنی جوانان را تجربه می کند درباره اهداف و آرزوهایش گفت: بدون شک بزرگترین هدف من کسب مدال المپیک 2020 و ایستادن روی یکی از سکوهای قهرمانی این آوردگاه بزرگ است. البته قبل از المپیک بازیهایی آسیایی 2018 در پیش است و من تلاش می کنم در این یک سال و نیمی که که این مسابقات باقی مانده، با یک برنامه ریزی مناسب بتوانم در ترکیب اصلی تیم ملی قرار بگیرم و برای کشورم افتخارآفرین باشم.