یکشنبه, 26 اردیبهشت,1395

وزنه برداری اردبیل تاریخچه درخشانی دارد

رییس فدراسیون:امیدوارم اردوی اردبیل موثر واقع شود

وزنه برداری اردبیل تاریخچه درخشانی دارد

رییس فدراسیون وزنه برداری گفت: امیدوارم برگزاری اردوی اردبیل برای آماده‌سازی ملی پوشان در مسابقات المپیک مؤثر واقع شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری در حاشیه بازدید از تمرین تیم ملی وزنه‌برداری که به میزبانی اردبیل  شرایط عادی خود را طی می کند اظهار داشت: رشته ورزشی وزنه‌برداری در استان اردبیل دارای تاریخچه‌ درخشانی بوده و قهرمانان به نامی در این استان قهرمان پرور برای کشورمان در میادین بین‌المللی افتخار آفرینی کردند . خوشبختانه مسئولان این استان وزنه بردار خیز حمایت قابل تقدیری از اردوی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان درآستانه المپیک دارند که جای قدردانی و تشکر ویژه دارد.

رییس فدراسیون وزنه برداری تصریح کرد: سجاد انوشیروانی، سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری ایران پیشنهاد برگزاری اردو در استان اردبیل را به فدراسیون ارائه داد و ما نیز بعد از هماهنگی با مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل اردوی 20 روزه ای را در این استان برپا کردیم. به هرروی امیدواریم این اردو برای آماده‌سازی ورزشکاران و حضوری موفق در بازی های المپیک پیش رو موثر واقع شود.

مرادی افزود: خوشبختانه طبق ارزیابی‌های صورت گرفته اردوی تیم ملی در اردبیل در بهترین شرایط و با وجود امکانات استاندارد در حال برگزاری است که بعد از این اردو مسابقات جام فجر که این مسابقات هم حکم گزینشی ورزشکاران برای المپیک را دارد، با حضور ورزشکاران کشورهای خارجی برگزار می‌شود.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: در حال حاضر حدود ۳۰ کشور برای حضور در مسابقات وزنه‌برداری جام فجر ایران اعلام آمادگی کردند که این مسابقات از وزن ۸۵ کیلوگرم تا دسته  فوق سنگین برگزار می‌شود.