دوشنبه, 27 اردیبهشت,1395

هیچ موضوعی به اندازه ورزش فضای رسانه ها را اشغال نکرده است

دکتر سجادی: شکل دادن افکار عمومی نباید بر مبنای فرضیات باشد

هیچ موضوعی به اندازه ورزش فضای رسانه ها را اشغال نکرده است
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با بیان این که فضای وسیع در اختیار رسانه های ورزشی شمشیری دو لبه است، گفت: این فضا دارای فرصت های بی شماری است که می تواند با کمی غفلت به تهدید تبدیل شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر سید نصرالله سجادی در مراسم گرامیداشت روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی که با حضور مسئولان روابط عمومی فدراسیون ها،مجموعه های ورزشی و برخی سردبیران رسانه های ورزشی در سالن همایش های وزارتخانه برگزار شد، کار رسانه و روابط عمومی را دارای رابطه ای مستقیم و تنگاتنگ دانست و افزود: مسئولیت سنگینی بر عهده هر دو حوزه است که باید با منطق و انصاف همراه باشد.

معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان انعکاس اخبار ورزشی را در کشور مناسب دانست و گفت: بر خلاف اخبار، برخی تحلیل ها بر پایه اطلاعات صحیح نیست. توقع این است که شکل دادن افکار عمومی نه بر پایه فرضیات بلکه واقعیات باشد.

وی با بیان این که فضای وسیع در اختیار رسانه های ورزشی شمشیری دو لبه است، گفت: این فضا دارای فرصت های بی شماری است که می تواند با کمی غفلت به تهدید تبدیل شود.

دکتر سجادی در عین حال افزود: در اوج طرح مسائل سیاسی و اقتصادی کشور نظیر برجام، باز این ورزش است که حجم بزرگی از رسانه ها را به خود اختصاص می دهد و این در مقایسه با حوزه های دیگر و در مناسبت های مختلف قابل مشاهده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان در توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای همچنین به تعامل روابط عمومی های فدراسیون های ورزشی با بخش رسانه تاکید کرد و گفت: تبدیل تهدیدهای این بخش به فرصت بستگی به فعالیت روابط عمومی دارد.

وی خاطرنشان کرد: اتفاقی که در مجموعه ای می افتد نخستین فردی که باید آگاهی کامل داشته باشد مسئول روابط عمومی و سپس مدیر مجموعه است که این نیارمند تعامل گسترده با فضای رسانه ای است. چرا که روابط عمومی چشم و گوش دستگاه است.

دکتر سجادی در پایان در دسترس بودن مسئولان روابط عمومی فدراسیون ها برای تعامل با سایر نهادها را مورد تاکید قرار داد.

در این مراسم علاوه بر مدیران پیشین مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان تربیت بدنی و وزارت ورزش و جوانان از برخی سردبیران رسانه های ورزشی، دبیر شورای روابط عمومی و اطلاع رسانی فدراسیون های ورزشی، اعضای کارگروه نظارت مدیریتی و ارزیابی، اعضای کارگروه رسانه ای و فضای مجازی، اعضای کارگروه آموزش و پژوهش و اعضای کارگروه رویدادهای ملی، بین المللی وبرندینگ با اهداء لوح تقدیر و یادبود، تجلیل شد..