شنبه, 13 خرداد,1396

همه اعضای فدراسیون کمک کردند تا من عضوی از فدراسیون جهانی شوم

بیرانوند: خوشحالم اولین نماینده ایران در کمیته مربیان و تحقیقات iwf هستم

همه اعضای فدراسیون کمک کردند تا من عضوی از فدراسیون جهانی شوم

به عنوان نخستین نماینده وزنه برداری ایران در کمیته مربیان و تحقیقات فدراسیون وزنه برداری جهانی اعتقاد دارد که؛ این کرسی بین المللی متعلق به وزنه برداری ایران است، بنابراین تمامی فکر و ذهنش را معطوف خواهد کرد به ادای دینی که نسبت به جامعه وزنه برداری ایران دارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ محسن بیرانوند دانشجوی دکترای تربیت بدنی در خصوص موفقیت در انتخابات فدراسیون جهانی وزنه برداری و عضویت در کمیته مربیان و تحقیقات این مجموعه اظهار کرد: حضور در انتخابات فدراسیون جهانی وزنه برداری و کاندیداتوری در کمیته مربیان و تحقیقات نخستین تجربه من در سطح بین المللی بود که در آن شرکت می کردم و این افتخار نصیبم شد تا به عنوان نماینده مربیان کل کشور در بین 19 کاندید پایانی فدراسیون جهانی قرار گیرم و از 7 عضوی که در پست مربیان و تحقیقات می خواستند توانستم در رده چهارم رای بیاورم.به معنای واقعی لطف خدا را در انتخاب شدنم، حس کردم. 

عضو کمیته مربیان و تحقیقات فدراسیون جهانی وزنه برداری در خصوص حضور رقبای قدرتمند در این انتخابات تصریح کرد: خیلی از کشورها با سرمایه گذاری زیادی در این انتخابات شرکت کرده بودند و من شانس اندکی نسبت به آنها برای عضویت در کمیته مربیان و تحقیقات فدراسیون جهانی داشتم. ولی شرایط به گونه ای رقم خورد تا خدا را شکر بتوانم در این کمیته مهم فدراسیون جهانی عضوشوم. قطعاً پشت این انتخاب یک تیم قوی بیش از یکسال زحمت کشید تا در نهایت من موفق شدم عضو کمیته مربیان و تحقیقات فدراسیون جهانی شوم. این تیم تشکیل شده بود از رییس و نایب رییس فدراسیون، اعضای شورای عالی فنی، روابط عمومی و تمامی کمیته ها و اعضای فعال در این مجموعه که همه و همه کمک کردند تا در نهایت وزنه برداری ایران صاحب یک کرسی مهم بین المللی در فدراسیون جهانی شود.

قهرمان آسیا ادامه داد: از علی مرادی رییس فدراسیون باید تشکر ویژه ای داشته باشم که این فرصت را در اختیار من قرار داد تا با حضور در انتخابات جهانی به عنوان جوان ترین عضو گروه اعزامی به بانکوک تجربه ای گرانبها را کسب کنم. خوشحالم مجموعه وزنه برداری ایران به من اطمینان کردند و امیدورام در آینده شرمنده آنها نباشم. 

بیرانوند در خصوص حضورش در انتخابات کمیته مربیان و تحقیقات فدراسیون جهانی که با همفکری و مشورت بزرگان وزنه برداری کشورمان صورت گرفت؛ یادآور می شود: برای شرکت در انتخابات فدراسیون جهانی وزنه برداری از سوی اعضای شواری عالی فنی، بزرگان و کارشناسان خبره این رشته بنده از بین  گزینه های واجد شرایط، منتخب شدم و خدا را شکر توفیق یافتم تا به عنوان نماینده مربیان وزنه برداری ایران در انتخابات فدراسیون جهانی حضور یافته و در نهایت صاحب کرسی جهانی شوم.

قهرمان دانشجویان جهان در خصوص منتقدانش این گونه توضیح می دهد: برای همه آنهایی که ما را به عناوین مختلف مورد نقد قرار می دهند احترام قائلم و با این قضیه مشکلی ندارم. امیدورام هر کسی در حیطه کاری خودش ورود کند و در هر پستی قرار دارد موفق باشد. اگر نماینده ای از کشورمان در مجامع های بین المللی جایگاه پیدا کند قطعاً من به او افتخار می کنم و برایش در عرصه های مختلف بین المللی آرزوی سربلندی و توفیق دارم.

محسن بیرانوند در خصوص اینکه حالا با توجه به پستی که در فدراسیون جهانی وزنه برداری دارد، چه برنامه ای برای بالا بردن سطح علمی و دانش فنی مربیان کشورمان در دستور کار قرار می دهد، خاطرنشان می کند: اولویت اول من قطعاً ارتقاء و توسعه سطح علمی و دانش فنی مربیان سراسر کشور است.برهمین اساس با ارتباطلات خوبی که داریم می توان در آینده ای نزدیک ضمن استفاده از دانش روز اساتید شناخته شده دانشگاهی وزنه برداری دنیا مطالب علمی روز را به کشور منتقل کنیم. بی تردید به عنوان رییس کمیته مربیان و آموزش فدارسیون وزنه برداری کشور سعی می کنم با جدیت بیشتر، احساس مسئولیت و تلاش دوچندان در راه رسیدن به اهداف عالیه این کمیته و فدراسیون وزنه برداری حرکت کنم.مطمئناً همکاری هیئت های وزنه برداری سراسر کشور برای نیل به این اهداف موثر و مفید خواهد بود.

رییس کمیته مربیان و آموزش فدراسیون وزنه برداری ادامه داد: قطعاً هیچ فردی نمی تواند بگوید که همواره از یادگیری و آموزش بی نیاز است. زیرا همه افراد در طول زندگی خود نیازمند به آموزش هستند. علم خیلی به سرعت و لحظه به لحظه در حال تکامل است بنابراین اگر از لحاظ علمی و دانش فنی به روز نشویم حتماً از دنیا عقب خواهیم ماند.

بیرانوند یادآور می شود: به هیچ عنوان با قرار گرفتن در پست بین المللی، لحظه ای فراموش نمی کنم که مدیون کشورم هستم و اساس کار و تمرکزم نیز ارتقاء و توسعه وزنه برداری ایران خواهد بود. تلاش می کنم در حیطه پژوهش و تحقیقات فدراسیون جهانی وزنه برداری نماینده شایسته ای برای کشورمان باشم. همچنین در این کمیته حرفی برای گفتن در سطح جهان داشته باشم و مهره ای تاثیرگذار و مثمرثمر در فدراسیون جهانی وزنه برداری باشم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: رسیدن به کرسی جهانی را با دعای خانواده، دوستان و اهالی وزنه برداری بدست آوردم. به هیچ عنوان این اتفاق برای من کوچک نیست و از این فرصت حداکثر استفاده را برای پیشرفت وزنه برداری کشور به کار خواهم بست. این فرصت خدمت کردن به مردم همیشگی نیست، بنابراین در این مدت 4 ساله که در عضویت کمیته مربیان و تحقیقات فدارسیون جهانی  هستم تمام تمرکزم را به این معطوف خواهم کرد تا آخرین متدوهای روز دنیا و مطالب علمی وزنه برداری دنیا را برای پیشرفت وزنه برداری ایران در اختیار مربیان هموطنم قرار دهم.