شنبه, 09 اردیبهشت,1396

هت تریک کاروان وزنه براری ایران با درخشش ملی پوش المپیکی کشورمان

طلای یکضرب به براری رسید

هت تریک کاروان وزنه براری ایران با درخشش ملی پوش المپیکی کشورمان
محمدرضا براری در دسته 105 کیلوگرم با بالای سر بردن یک وزنه به مدال طلای یک ضرب رسید.

  

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه‌برداری،‌ سالن وزنه‌برداری شهر المپیک عشق‌آباد صبح امروز میزبان رقابت‌های دسته 105 کیلوگرم بود. ایران در این وزن دو نماینده داشت که محمدرضا براری توانست در یک ضرب به مدال طلا برسد. او با ثبت وزنه 177 کیلوگرم به این عنوان رسید. 

*علی هاشمی دومین نماینده ایران در این وزن بود که به تازگی وارد دسته 105 کیلوگرم شده است. هاشمی با مهار وزنه 171 کیلوگرم، توانست در جایگاه چهارم حرکت یکضرب قرار بگیرد.

*براری در حرکت یکضرب ابتدا وزنه 175 کیلوگرم را انداخت. سپس کادرفنی برای او وزنه 176 کیلوگرم را انتخاب کرد که باز هم نا موفق بود. اما در حرکت سوم او با ثبت وزنه 177 کیلوگرم کار را تمام کرد و قهرمان حرکت یکضرب  مسابقات آسیایی نام گرفت. 

*علی هاشمی که در یک ضرب چهارم شد ابتدا وزنه 165 کیلوگرم را بالای سر برد و سپس توانست 171 کیلوگرم را ثبت کند. او برای حرکت آخر خود تقاضای 177 کیلوگرم داشت و از پس این وزنه برنیامد. نماینده کره جنوبی هم با ثبت این وزنه چهارم شد.

*پس از براری وزنه‌برداران ازبکستان و ژاپن با ثبت وزنه‌های 175 و 172 کیلوگرم دوم و سوم شدند. وزنه بردار ازبک در حرکت آخر خود 178 کیلوگرم را درخواست کرده بود تا مدال طلا را ازآن خود کند اما ناکام ماند تا طلای یک ضرب به نماینده ایران برسد.

*کیانوش رستمی و جابر بهروزی با حضور در سالن عملکرد ملی‌پوشان را از نزدیک تماشا می‌کنند.