ﺳﻪشنبه, 14 آذر,1396

هاشمی طلایی، سلیمانی نهم شد

در پایان حرکت یکضرب دسته 105 کیلوگرم

هاشمی طلایی، سلیمانی نهم شد

هاشمی در حرکت یکضرب به مدال طلا دست یافت و سلیمانی در جایگاه نهم قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ رقابت گروه (A) دسته 105 کیلوگرم مسابقات وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان جهان در آناهیم آمریکا، از ساعت 5 صبح امروز (سه شنبه 14 آذرماه) با حضور علی هاشمی و علیرضا سلیمانی آغاز شد.

در این وزن به غیر از دو نماینده کشورمان 11 شرکت کننده از کشورهای آمریکا(2)، کره جنوبی(2)، لتونی، ژاپن، بلغارستان، اتریش، لهستان، ازبکستان و عراق حاضر بودند.

علیرضا سلیمانی ملی پوش 105 کیلویی، نخستین وزنه بردار کشورمان بود که روی تخته آمد و با قدرت وزنه 177 کیلوگرمی را بالای سر برد. وی در دومین و سومین حرکت وزنه های 183 و 184 کیلوگرم را نتوانست مهار کند تا در جایگاه نهم بایستاد.

علی هاشمی برای نخستین مرتبه در حرکت یکضرب وزنه 178 کیلوگرم را انتخاب کرد و او نیز به راحتی این وزنه را مهار کرد. در دومین حرکت خود وزنه 183 کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد و  به مدال طلا دست یافت.

ایوان افرموف از ازبکستان با 182 کیلوگرم نیز روز خیلی بدی را داشت و به مدال نقره دست یافت. والدس از اکوادور در گروه (B) دسته 105 کیلوگرم، با وزنه 181 کیلویی در جایگاه سوم و مدال برنز رسید و پس از وی آرتور پلسنیکس از لتونی و یاسئوجیگ از کره جنوبی با مهار وزنه 180 کیلوگرم در رده های چهارم و پنجم قرار گرفتند.مارکوس ولاسکو از اسپانیا شرکت کننده گروه (B) با مهار وزنه 180 کیلویی در جایگاه ششم ایستاد.