دوشنبه, 10 دی,1397

نیروی زمینی ارتش در جایگاه سوم قرار گرفت

در اولین دوره مسابقات قهرمانی باشگاههای غرب آسیا

نیروی زمینی ارتش در جایگاه سوم قرار گرفت
باشگاه نیروی زمینی ارتش در اولین دوره مسابقات وزنه برداری باشگاههای غرب آسیا در رده سنی جوانان و بزرگسالان به دو مقام سومی دست یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ اولین دوره مسابقات وزنه برداری باشگاههای غرب آسیا که در سه رده نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به میزبانی منامه بحرین برگزار شد، باشگاه نیروی زمینی ارتش به نمایندگی از کشورمان با 4 وزنه بردار و سرمربی گری داود عباسی در رده سنی جوانان و بزرگسالان به دو مقام سومی دست یافتند.همچنین در رده سنی جوانان 9 مدال طلا و در رده سنی بزرگسالان 8مدال طلا، 3گردن آویز نقره و یک نشان برنز را از آن خود کردند.

181 ورزشکار از 17 باشگاه که متعلق به هشت کشور هستند، حاضران در مسابقات قهرمانی باشگاه های غرب آسیا هستند. باشگاه های المحرق، الرفاع، الدیر، البدیع، النجمه، الحاله (از بحرین)، الدرک اردنی، الیرموک (از اردن)، غزه، فلسطین ورزشی (از فلسطین)، الشعله (از یمن)، التضامن، الکویت (از کویت)، نیروی زمینی (از ایران)، الکوت، منتخب عراق (از عراق) و الجیش (از سوریه)  که در دو بخش بانوان و آقایان با هم به رقابت پرداختند.

پیمان دهقانی در دسته 55 کیلوگرم (جوانان و بزرگسالان)، فرید فلاح شمسی در دسته 73 کیلوگرم (جوانان و بزرگسالان)، محمدحسین گلپرور در دسته 89 کیلوگرم (جوانان و بزرگسالان) و نیما آقایی در دسته 109 کیلوگرم رده سنی بزرگسالان جز این تیم بودند.

پیمان دهقانی در حرکت یکضرب 79 کیلوگرم و در حرکت دوضرب 115 کیلوگرم را بالای سر برد و با ثبت مجموع 194 کیلوگرم سه مدال طلا رده سنی جوانان و سه مدال طلای رده سنی بزرگسالان را به دست آورد.
فردین فلاح شمسی نیز در وزن 73 کیلوگرم جوانان مقام اول (سه طلا) و در رده بزرگسالان (2نقره و یک برنز) مقام دوم شد.

محمدحسین گلپرور در دسته 89 کیلوگرم با ثبت وزنه های 140 کیلوگرم در حرکت یکضرب و 160 کیلوگرم در حرکت دوضرب و مجموع 300 کیلوگرم در رده سنی جوانان به سه مدال دست یافت و در رده سنی بزرگسالان نیز 2 مدال طلا و یک نقره گرفت.

نیما آقایی وزنه بردار 109کیلوگرم در حرکت یکضرب 160 کیلوگرم و در حرکت دوضرب 198 کیلوگرم و با مجموع 358 کیلوگرم، 3 مدال طلاِ رده سنی بزرگسالان را از آن خود کرد و در این دوره از مسابقات به عنوان برترین وزنه بردار انتخاب شد.