چهارشنبه, 29 شهریور,1396

نوری: سالهای آینده، وزنه برداری استان مان به جایگاه اصلی خود بازمی گردد

هیچ مشکلی با نشستن و نگاه کردن حل نخواهد شد!

نوری: سالهای آینده، وزنه برداری استان مان به جایگاه  اصلی خود بازمی گردد

دبیر هیئت وزنه برداری استان آذربایجان شرقی گفت: امیدواریم در سالهای آینده، وزنه برداری استان مان با حرکت های منسجم به جایگاه اصلی خود بازگردد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ مسعود نوری دبیر هیئت وزنه برداری استان آذربایجان شرقی در خصوص رقابتهای وزنه برداری قهرمانی زیر 21 سال کشور به میزبانی شهرستان مراغه تصریح کرد: خوشحالیم که در مراغه میزبان قهرمانان، مربیان و سرپرستان عزیز سراسر ایران هستیم. با کمک کادر مجرب فدراسیون وزنه برداری مسابقات را تا اینجا به نحو احسن برگزار کردیم که البته کم و کاستی های وجود داشته که امیدواریم تمامی تیم ها و داوران عزیز به بزرگی خودشان این موارد را ببخشند.برهمین اساس از مهدی نوایی رئیس ورزش و جوانان شهرستان مراغه را برای حمایت و کمک هایش به جهت برگزاری این دوره از رقابتها در سالن ورزشی تختی مراغه تشکر و قدردانی کنم.

مسئول برگزاری مسابقات جوانان کشور در خصوص هدف از گرفتن این میزبانی دراستان آذربایجان شرقی گفت:هدف کلی وزنه برداری، ایجاد انگیزه در بین نوجوانان و جوانان استان آذربایجان شرقی بوده و امیدواریم با حرکت های که بعد از حضور جمیل جهانپور به عنوان رئیس هیئت وزنه برداری استان، شاهد پیشرفت در وزنه برداری باشیم. 

 
نوری در خصوص اینکه چه زمانی به هدف گذاری خود در هیئت آذربایجان شرقی دست پیدا خواهند کرد، اضافه کرد:امیدواریم طی یکی دو سال آینده وزنه برداری استان با حرکت های منسجمی که برنامه ریزی شده و نمونه آن راه اندازی لیگ استان بعد از تعطیلی سه ساله شاهد پیشرفت و رسیدن وزنه برداری آذربایجان به جایگاه اصلی خود باشیم.

وی در مورد میزبانی های که استان آذربایجان شرقی در سالهای اخیر عهده دار شده است، تاکید کرد: طی 2 سال، هیئت وزنه برداری آذربایجان شرقی 4 مرتبه میزبانی مسابقات قهرمانی کشور را برعهده گرفته است. یک بار هم انتخابی پیشکسوتان به منظور حضور در المپیک نیوزیلند این رده سنی را میزبانی کرده است.

دبیرهیئت وزنه برداری آذربایجان شرقی ادامه داد: افتخار داشتیم به مدت یک ماه ( تیرماه امسال) اردوی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان کشورمان را در شهرستان ورزقان برگزار کردیم. 

نوری در خصوص وظایف هیئت های استانی به جهت پیشرفت وزنه برداری ایران خاطرنشان کرد: به عنوان یک پیشکسوت، معتقدم فدراسیون وزنه برداری در ورزش ایران مظلوم واقع شده است که تمام هیئت های وزنه برداری کشور بر این موضوع واقف هستند. از نظر حمایت های مالی هیچ کمکی از سوی نهادهای بالا دستی به این رشته پرافتخار در میادین بین المللی و بازی های المپیک نشده است. از این رو این مسئله و مشکل کار عاشقان وزنه برداری را سنگین تر کرده است.

وی ادامه داد: با حضور مدیری لایق و کاربلد همچون علی مرادی باید تمام نتایج وزنه برداری بهتر از گذشته باشد. با نشستن و نگاه کردن هیچ مشکلی حل نخواهد شد و اگر واقعاً عاشق این رشته ورزشی هستیم بهتر است برای سربلندی و موفقیت روز افزون دست به دست هم بدهیم و مشکلات را از پیش روی فدراسیون برداریم.