دوشنبه, 21 فروردین,1396

نوجوانان ایران در رتبه بندی المپیک بالاتر از چین قرار گرفتند

عبور از دیوار چین با کسب سهمیه کامل بازی های 2018 آرژانتین

نوجوانان ایران در رتبه بندی المپیک بالاتر از چین قرار گرفتند
تیم ملی وزنه برداری نوجوانان کشورمان ضمن کسب عنوان نایب قهرمانی جهان با کنار زدن چینی ها در بخش امتیاز بندی کوالیفای المپیک موفق شد صاحب عنوان نخست دنیا در بانکوک شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ رقابتهای وزنه برداری نوجوانان جهان برای وزنه برداری ایران پایان بسیار خوش و مسرت بخشی را بدنبال داشت.درروز پایانی مسابقات،نوجوانان کشورمان موفق شدند با کسب 437 امتیاز تیمی پس از چین در بخش رقابتهای جهانی بر سکوی نایب قهرمانی قهرمانی جهان جا خوش کنند.اما این دوره از رقابتها چون بعنوان بازی های گزینشی المپیک نیز به شمار می رفت برای کشورهای مدعی جهان از اهمیت فراوانی برخوردار بود.

برهمین اساس فدراسیون جهانی وزنه برداری علاوه برامتیاز بندی تیمی و اختصاص کاپ جهانی به تیم های برتر، در بخش امتیازدهی و رتبه بندی کوالیفای المپیک نوجوانان نیز برای تیم های برتر جهان کاپ قهرمانی و سهمیه ورودی درنظر گرفته بود.

بنابراین گزارش؛وزنه برداران نوجوان کشورمان که موفق شدند امسال و سال گذشته دوسال پیاپی عنوان نایب قهرمانی جهان را به خود اختصاص دهند،در رتبه بندی نهایی فدراسیون جهانی با کسب امتیازاتی بالاتر از چین که سال گذشته نتوانسته بود در این رده سنی صاحب سکوی قهرمانی شود،این تیم قدرتمند را کنار زده و در قسمت امتیازی مربوط به ورودی المپیک بالاتر از چین عنوان نخست جهان را به خود اختصاص داد.
گفتنی است؛ ملی پوشان کشورمان پس از پایان رقابت ها ضمن حضور در مراسم پایانی کاپ قهرمانی تیمی ورودی به بازی های المپیک را نیز دریافت کردند.