ﺳﻪشنبه, 13 تیر,1396

نصیری: بهمنش گوینده و گزارشگری تکرار نشدنی بود

دارنده سه مدال المپیک: همه ما مدیون استاد بهمنش هستیم

نصیری: بهمنش گوینده و گزارشگری تکرار نشدنی بود
نصیری گفت: استاد بهمنش اسطوره گزارشگری و از مفسرین بی نظیر ورزشی ایران بود و همه ما به نوعی مدیون وی هستیم.

محمد نصیری اظهار داشت: به خاطر دارم، فیلم زندگی ورزشی من با صدای گرم و دلنشین استاد بهمنش واقعا جان گرفته و بی نظیر شده بود و دوره قهرمانی خود را با استاد و تفسیرهای فوق العاده اش گذراندم.
دارنده 5 مدال طلای پیکارهای قهرمانی جهان اظهار داشت: بهمنش ما را با ادبیاتی ویژه و منحصر به فرد خود به دنیا معرفی کرد و یادم هست به عشق تفسیرهای بی نظیر بهمنش روی تخته می رفتم و قهرمان می شدم.
قهرمان بی بدیل وزنه برداری ایران در سبک وزن ادامه داد: این مرد بزرگ به قدری در وزنه برداری و فوت و فنش تبحر داشت که وقتی گزارش مسابقات وزنه برداری و به خصوص مسابقات من را انجام می داد، باورکردنی نبود که او وزنه بردار نیست و اینگونه عالی این رشته را گزارش می کند.
دارنده 9 مدال طلا، نقره و برنز رقابت های قهرمانی جهان بیان داشت: البته زنده یاد بهمنش نه تنها در وزنه برداری بلکه در تمام رشته های ورزشی گوینده و گزارشگری تکرار نشدنی بود.
نصیری در پایان خاطر نشان کرد: به عنوان عضوی از جامعه ورزش کشور و خانواده وزنه برداری ایران ضایعه تلخ درگذشت استاد عطا الله بهمنش را به خانواده وی، وزیر ورزش و جوانان و اهالی پرتلاش و بی ادعای رسانه تسلیت می گویم.

عطاالله بهمنش گزارشگر با سابقه ورزشی ایران شب گذشته و مقارن با روز جهانی ورزشی نویسان براثر سکته مغزی در بیمارستان بانک ملی ایران درگذشت.
مراسم تشییع پیکر آن مرحوم ساعت 10 صبح روز چهارشنبه 14 تیرماه از ورزشگاه شهید شیرودی واقع در خیابان مفتح جنوبی تهران برگزار می شود و پیکر این استاد فقید مطبوعات ورزشی ایران در قطعه نام آوران بهشت زهرا (س) به خاک سپرده خواهد شد.
بهمنش (زاده ۲۴ فروردین ۱۳۰۲، کرمانشاه) ورزشکار، مدیر ورزشی، گزارشگر، خبرنگار و روزنامه‌نگار ورزشی ایرانی بود.
بهمنش چندین دوره قهرمان دوومیدانی تهران در رشته‌های نیمه استقامت، دفاع راست تیم فوتبال بانک ملی بوده و در رشته‌های تنیس و کوهنوردی نیز فعالیت کرده است. البته مهمترین علاقه و بیشترین فعالیت بهمنش در زمینه ورزش کشتی بوده است و او پنج سال دبیر و نایب رئیس فدراسیون کشتی ایران بود.

منبع: خبرگزاری ایرنا