چهارشنبه, 24 خرداد,1396

نشست هماهنگی فدراسیون وزنه برداری برگزار شد

پولادمردان با ترکیب 6 نفره راهی ترکمنستان می شوند

نشست هماهنگی فدراسیون وزنه برداری برگزار شد
وزنه برداری کمیته ملی المپیک و فدراسیون وزنه برداری بر سر اعزام این رشته با ترکیب 6 نفره قدرتمند و مدال آور به تفاهم رسیدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ نشست هماهنگی اعزام کاروان ورزشی کشورمان به پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا بعد از ظهر امروز(چهارشنبه24 خرداد) علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری و سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی بزرگسالان این رشته با حضور در کمیته ملی المپیک به بحث و بررسی و هماهنگی در خصوص اعزام این رشته پرداختند.

بر اساس این گزارش در ابتدای این نشست کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک همانند نشست با فدراسیونهای پیشین به تشریح سیاستهای کمیته ملی المپیک مبنی بر اعزام کاروانی کیفی و مدل آور پرداخت و گفت: وزنه برداری همیشه و در تمام اعزامها جزو موفق ترین رشته های ایران بوده و امیدواریم در میدان پیش رو نیز یکی از رشته های افتخار آفرین باشد.
وی ادامه داد:مطمئنا سطح مسابقات داخل سالن چیزی کمتر از مسابقات قاره ای و تک رشته های این فدراسیون و شاید حتی کمتر از بازیهای آسیایی نباشد. در این خصوص فدراسیون می بایست با بررسی شرایط رقبا و همچنین وزنه برداران ملی پوش خود بهترین ترکیب را برای کسب خوشرنگترین مدالها روانه ترکمنستان کند.
در ادامه نشست اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیمهای ملی به تشریح قوانین اعلام شده در کتابچه راهنمای بازیها پرداخت و گفت: در این دوره هر کشور می تواند در 8 دسته و وزن وزنه برداری 6 وزنه بردار معرفی کند. یعنی همانند المپیک بالاترین سهمیه هر کشور 6 وزنه بردار خواهد بود.
علی مردادی رئیس فدراسیون وزنه برداری نیز در این نشست به تشریح وضعیت روز وزنه برداری ایران و آسیا پرداخت و گفت: خوشبختانه تیم ملی وزنه برداری کشورمان که همیشه جزو مدعیان اصلی قاره آسیا و جهان بوده این فرصت و شانس را دارد تا در بازیهای داخل سالن نیز سهمی عمده در موفقیت کاروان ورزشی ایران ایفا کند.
سجاد انوشیروانی سرمربی تیم ملی نیز با بررسی وزن به وزن و شرایط ملی پوشان کشورمان خواستار برپایی هر چه زودتر اردوهای آماده سازی جهت پیاده سازی برنامه های تمرینی خود برای اعزام تیمی آماده و قدرتمند شد.
در پایان این نشست مقرر گردید تا فدراسیون وزنه برداری از تمام داشته های خود برای اعزام بهترین تیم ممکن و کسب بهترین نتایج و مدالها استفاده کند
بازی های داخل سالن و رزمی آسیا 2017 از 26 شهریور تا پنجم مهر در شهر عشق آباد پایتخت ترکمنستان برگزار می شود.