چهارشنبه, 06 اردیبهشت,1396

نشست آنتی دوپينگ وزنه برداری آسيا با حضور شاماش

ايرانی ها سرآمد مقابله با دوپينگ

نشست آنتی دوپينگ وزنه برداری آسيا با حضور شاماش

در جريان رقابت های قهرمانی آسيا، كلاس ضد دوپينگ با تدریس پاتريک شاماش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسيون وزنه برداری، عصر امروز(چهارشنبه6 اردیبهشت) هتل عشق آباد ميزبان كلاس مبارزه با دوپينگ بود و پاتريک شاماش رييس كميسيون مبارزه با دوپينگ فدراسيون جهانی به عنوان مدرس در اين جلسه حضور داشت.
*در اين نشست مسئولان وزنه برداری ايران، كادرفنی تيم ملی و مسئولان و مربيان كشورهای آسيايی حاضر در رقابت های قهرمانی آسيا حضور داشتند.
*شاماش در اين نشست موضوع های جديد فدراسيون جهانی در مقابله با دوپينگ را مطرح كرد و قوانين جديد را توضيح داد. همچنين ليست داروهای ممنوعه كه به تازگی معرفی شده نيز اعلام شد.
*دكتر باقری نايب رييس فدراسيون وزنه برداری، سجاد انوشيروانی سرمربی تيم ملی، نواب نصيرشلال مشاور سرمربی تیم ملی و وحید ربيعی مربی تيم ملی و برخی ديگر از مسئولان ايرانی حضور داشتند.
*نكته جالب توجه در اين نشست نكاتی بود كه مسئولان و مربيان ايرانی در راه مقابله با دوپينگ به آن اشاره می كردند. سوال های مختلف مربيان و كادرهاي فنی در راستای كنترل بهتر دوپينگ نشان می داد كه ايران مبارزه با اين معضل را در اولويت برنامه های خود قرار داده است و از بين بردن دوپينگ دغدغه اصلی وزنه برداری ايران است.
* در جريان اين كلاس ارايه شدن مطالبی قديمی بود كه مربيان ايرانی به آن اشاره می كردند و اشراف خود به اين مسئله را نشان می دادند.
*شايان ذكر است كه تيم ملی وزنه برداری ايران تا ساعتی ديگر در سالن تمرين مسابقات حضور پيدا می كند و تمريناتش را ادامه می دهد و جابر بهروزی نيز اولين پولادمردی است كه عصر امروز روی تخته می رود.