پنجشنبه, 06 اردیبهشت,1397

نخستین نمایندگان وزنه برداری ایران، امروز روی تخته می روند

در مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا به میزبانی ازبکستان

نخستین نمایندگان وزنه برداری ایران، امروز روی تخته می روند

فخر زارع و خلجی ملی پوشان دسته 69 کیلوگرم نوجوانان، نخستین نمایندگان وزنه برداری کشورمان هستند که امروز (پنجشنبه 6 اردیبهشت ماه) در مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا روی تخته می روند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛
رقابت ملی پوشان کشورمان در چهارمین روز از رقابتهای قهرمانی نوجوانان و جوانان سال 2018 آسیا از امروز (پنجشنبه 6 اردیبهشت ماه) در اورگنج ازبکستان آغاز می شود. عباس فخر زارع و مهدی خلجی اولین نمایندگان ایران در این رقابت ها خواهند بود و باید برای کسب جایگاه برتر با پولاد سرد و حریفانشان به رقابت بپردازند.

عباس فخر زارع و مهدی خلجی در دسته 69 کیلوگرم، برای نخستین بار هست که در رقابتهای بین المللی شرکت می کنند. این دو ملی پوش نوجوان از ساعت12 به وقت تهران در گروه B دسته 69 کیلوگرم رده سنی نوجوانان به مصاف حریفان خودشان از کشورهای امارات، قرقیزستان، عربستان (دو وزنه بردار)، ویتنام و تایپه می روند. در این گروه رکوردهای ورودی فخر زارع با رکورد ورودی 260 کیلوگرم و خلجی با رکورد ورودی 255 کیلوگرم ثبت شده است.

البته این پایان رقابت دسته69 کیلوگرم رده سنی نوجوانان نخواهد بود و رده بندی نهایی این وزن به رقابتهای گروه A نیز بستگی دارد. از ساعت 18:30 دقیقه به وقت تهران وزنه بردارانی از کره جنوبی، هند، ترکمنستان، ویتنام و دو وزنه بردار از ازبکستان برای کسب عناوین اول تا سوم با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

وزنه برداران کره جنوبی، هند با رکورد ورودی280 کیلوگرم، ازبکستان 278 و 275 کیلوگرم، ترکمنستان و ویتنام با 275 کیلوگرم در جدول استارت لیست گروه A دسته 69 کیلوگرم ایستاده اند.