چهارشنبه, 13 تیر,1397

نخستین دوره مسابقات وزنه برداری بانوان به میزبانی مشهد مقدس برگزار می شود

در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان

نخستین دوره مسابقات وزنه برداری بانوان به میزبانی مشهد مقدس برگزار می شود

نخستین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان بانوان کشور انتخابی تیم ملی از ۱۰ تا ۱۴ مردادماه در مشهد مقدس برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ نخستین دوره رقابتهای وزنه برداری قهرمانی نوجوانان ( ۱۳ تا ۱۷ سال) و جوانان (۱۸ تا ۲۰ سال) و بزرگسالان بانوان کشور و همچنین انتخابی تیم ملی از ۱۰ تا ۱۴ مردادماه در شهرمقدس مشهد مرکز استان خراسان رضوی برگزار می شود. 

برهمین اساس تیم ها می توانند با شرایط ذکر شده زیر در این دوره از مسابقات شرکت کنند:
*هر تیم متشکل از 8 وزنه بردار ، یک مربی جمعاً 9 نفر ، استان می تواند سه تیم در رده های سنی نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان به همراه یک سرپرست به مسابقات اعزام نماید.
*استانها می توانند از وزنه برداران رده جوانان در ترکیب تیم بزرگسالان خود استفاده نمایند.
*8 وزن رده سنی نوجوانان عبارت است از: 44، 48، 53، 58، 63، 69، 75، 75+ کیلوگرم
*اوزان هشتگانه رده سنی جوانان و بزرگسالان عبارتنداز:  48، 53، 58، 63، 69، 75، 90، 90+ کیلوگرم
*نوجوانان متولد 1380 تا 1384 با در دست داشتن اصل شناسنامه عکس دار (غیر مخدوش و بدون صغرسن)، کارت ملی، یک قطعه عکس و فتوکپی شناسنامه می توانند در مسابقات شرکت کنند.

تذکر: ورزشکارانی که فاقد شناسنامه عکس دار هستند، باید با اصل شناسنامه خود (بدون صغرسن)، اصل شناسنامه پدر و مادر، دفترچه بیمه خدمات درمانی یا تأمین اجتماعی و گواهی تحصیلی عکس دار ممهور به مهر اداره آموزش و پرورش شهرستان محل اقامت خود در مسابقات شرکت نمایند.

*جوانان متولد 1377 تا 1379 با در دست داشتن اصل شناسنامه عکس دار (غیر مخدوش و بدون صغرسن)، کارت ملی، یک قطعه عکس و فتوکپی شناسنامه می توانند در مسابقات شرکت نمایند.

بزرگسالان متولدین 1362 لغایت 1376 میتوانند در مسابقات شرکت نمایند.
رده سنی بزرگسالان دارای رکورد ورودی به شرح ذیل می باشد:

*حداقل وزنه برای حضور در مسابقات بانوان طبق قانون IWF به مقدار 21 کیلوگرم می باشد.

*داشتن کارت بیمه ورزشی و فرم رضایت نامه ولی ورزشکار ان زیر 18 سال الزامی است و هنگام پذیرش و وزن کشی باید ارائه شود.

*جلسه تأییدیه نهایی راس ساعت 16 روز چهارشنبه ۱۰ مردادماه و حضور مربی یا سرپرست تیمدر جلسه الزامی می باشد. لازم به ذکر است تغییرات نهایی در ترکیب تیم در جلسه تأییدیه نهایی صورت خواهد گرفت و در کنگره مسابقات هیچگونه تغییری در ترکیب تیمها داده نخواهد شد.

*کنگره مسابقات هم رأس ساعت 22 روز چهارشنبه ۱۰ مردادماه تشکیل و حضور نمایندگان تیمها در کنگره الزامی است.

به نفرات اول تا سوم حکم و مدال قهرمانی و به تیم های اول تا سوم هر رده سنی کاپ قهرمانی اهداء خواهد شد.

تذکر: مسابقات رده سنی نوجوانان بصورت کاملاً مجزا برگزار می شود. اما استانها می توانند از ورزشکاران رده جوانان در قالب تیم بزرگسالان نیز استفاده نمایند.

***با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با دوپینگ در این مسابقات از ورزشکاران، تست دوپینگ بعمل خواهد آمد.کلیه ورزشکارانی که نامشان در لیست تیم های شرکت کننده در جلسه تائیدیه ثبت شده باشد موظفند در زمان مسابقات در محل مسابقات حضور داشته باشند لذا چنانچه ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ورزشکاری را جهت انجام تست دوپینگ احضار نماید، عدم حضور ورزشکار بمنزله مثبت اعلام شدن تست دوپینگ نامبرده خواهد بود.

کلیه هیئت های وزنه برداری استانها موظفند تا ۲۵ تیرماه فرم اعضای تیم خود را به فدراسیون وزنه برداری از طریق شماره 44739234 ارسال کنند.

تذکر : از آوردن ورزشکار رزرو به محل مسابقات اکیداً خودداری نمائید.

بدیهی است عدم ارسال فرم تکمیل شده درزمان مقرر به منظور انصراف ازشرکت در مسابقات تلقی خواهد شد.

ورود تیمها عصر روز چهارشنبه ۱۰ مردادماه و زمان خروج تیمها صبح روز یکشنبه ۱۴ مرداد ماه (بعد از صرف صبحانه) خواهد بود.

البسه رسمی مسابقات بانوان شامل: یک عدد تی‌شرت با آستین کاملا جذب و بلند، شلوار کاملاً جذب، مقنعه ورزشی و دوبنده وزنه برداری بانوان که مورد تائید ستاد سازماندهی لباس ورزشکاران وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته است.