شنبه, 13 مرداد,1397

نخستین دوره رقابتهای وزنه برداری قهرمانی بانوان کشور

نفرات برتر روز دوم معرفی شدند

نخستین دوره رقابتهای وزنه برداری قهرمانی بانوان کشور

دومین روز از رقابتهای قهرمانی بانوان کشور در رده های سنی (نوجوانان، جوانان و بزرگسالان) روز گذشته (جمعه 12مردادماه) با برگزاری رقابت اوزان (63، 69 و 75 کیلوگرم) پیگیری شد و نفرات برتر روی سکو رفتند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ روز گذشته (جمعه 12مردادماه) دومین روز از نخستین دوره رقابتهای قهرمانی بانوان در رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در مشهد مقدس برگزار شد و وزنه برداران اوزان (63، 69 و 75 کیلوگرم) به روی تخته رفتند و نفرات برتر این سه وزن معرفی شدند.
نتایج روز دوم به شرح زیر است:
دسته63کیلوگرم:
نوجوانان:
5 شرکت کننده در این گروه حضو داشتند که الناز باجلانی از استان کردستان در حرکت یکضرب 68 کیلوگرم، در حرکت دوضرب 80 کیلوگرم و با مجموع 148 کیلوگرم اول شد و هانیه کرمی از استان کرمانشاه با مجموع 98 کیلوگرم و فروغ یونسی از استان بوشهر با مجموع 90 کیلوگرم دوم وسوم شدند.
جوانان:
اکرم قنبری از استان گلستان تنها شرکت کننده در این رده سنی بود که وی در حرکت یکضرب 50 کیلوگرم، در حرکت دوضرب 50 کیلوگرم و با مجموع 100 کیلوگرم به کارش در این رقابتها پایان داد.
بزرگسالان:
در این گروه 8 وزنه بردار روی تخته رفتند که الهام حسینی از استان لرستان در حرکت یکضرب 65 کیلوگرم، در حرکت دوضرب 85 کیلوگرم و با مجموع 150 کیلوگرم قهرمان شد.
مریم زارع از استان فارس با مجموع 119 کیلوگرم دوم و روجا هاشمی از استان تهران با مجموع 117 کیلوگرم سوم شد.

دسته69کیلوگرم:
نوجوانان:
در این گروه 3 وزنه بردار با هم رقابت کردند که درنهایت نیوشا مرادی از استان فارس در حرکت یکضرب 42 کیلوگرم، در حرکت دوضرب 45 کیلوگرم و با مجموع 87کیلوگرم مقام اول را از آن خود کرد. نرجس بابایی از استان تهران با مجموع 58 کیلوگرم دوم شد و مهدیه کلالی دیگر وزنه بردار استان تهران فقط در حرکت دوضرب با مهار وزنه 55 کیلوگرم طلا گرفت.
جوانان:
در این گروه 3 نفر روی تخته رفتند و سمیرا کمری زاده از استان کرمانشاه در حرکت یکضرب 35 کیلوگرم، در حرکت دوضرب 50 کیلوگرم و با مجموع85کیلوگرم قهرمان شد. فاطمه زارعی از استان فارس در حرکت یکضرب با ثبت وزنه 28 کیلوگرم فقط نقره گرفت و حدیثه حاج کناری از استان مازندران در حرکت دوضرب با مهار وزنه 53 کیلوگرم تنها یک مدال طلا را دشت کرد.
بزرگسالان:
در این رده سنی 8 وزنه بردار روی تخته رفتند که ابریشم ارجمندخواه از استان تهران در حرکت یکضرب 60 کیلوگرم، در حرکت دوضرب 83 کیلوگرم و با مجموع 143 کیلوگرم به قهرمانی رسید. معصومه جانی نوروزی از استان خراسان رضوی با مجموع 103 کیلوگرم مقام دوم را به دست آورد. الهام قیصر از استان فارس با مجموع 98 کیلوگرم سوم شد.

دسته75کیلوگرم:
نوجوانان:
4 وزنه بردار در این بخش شرکت کردند که هستی جعفری از استان کرمانشاه در حرکت یکضرب 40 کیلوگرم، در حرکت دوضرب 53 کیلوگرم و با مجموع 93 کیلوگرم به مقام نخست دست یافت. فاطمه قلیچیان از استان خراسان رضوی با مجموع 68 کیلوگرم دوم شد و نازنین معتمدی از استان لرستان با مجموع 57 کیلوگرم به مقام سوم رسید.
جوانان:
مینا عیوضی از استان آذربایجان شرقی تنها شرکت کننده در این رده سنی توانست در حرکت یکضرب35 کیلوگرم، در حرکت دوضرب 45 کیلوگرم و با مجموع80کیلوگرم را به نام خود ثبت کند.
بزرگسالان:
8 شرکت کننده در این رده سنی روی تخته رفتند که پریسا جهانفکر از استان کهگیلویه و بویر احمد در حرکت یکضرب 64 کیلوگرم، در حرکت دوضرب 92 کیلوگرم و با مجموع 156 کیلوگرم به مقام قهرمانی دست یافت. مرضیه قنبری از استان خراسان رضوی با مجموع 134 کیلوگرم دوم و مهدیه رمضانی از استان مازندران با مجموع 115 کیلوگرم به مقام سوم رسید.