روز دوم مسابقات وزنه‌برداری نوجوانان جهان امروز، چهارشنبه (۱۴ مهر) در عربستان پیگیری شد و متین محمدی نماینده ایران در دسته ۵۵ کیلوگرم بود که روی تخته رفت. در رقابت‌های این دسته ۱۲ وزنه بردار حضور داشتند.

محمدی در حرکت اول یک‌ضرب، نتوانست وزنه ۸۷ کیلوگرم را بالای سر ببرد، اما در حرکت دوم موفق به مهار این وزنه شد و در حرکت سوم نیز با موفقیت وزنه ۹۲ کیلوگرم را مهار کرد و در رده هفتم قرار گرفت.

او در حرکت اول دوضرب، وزنه ۱۱۰ کیلوگرم را مهار کرد، اما در حرکت دوم نتوانست وزنه ۱۱۴ کیلوگرم را بالای سر ببرد و در حرکت سوم نیز در مهار وزنه ۱۱۸ کیلوگرمی ناکام بود تا با رکورد ۱۱۰ و مجموع ۲۰۲ کیلوگرم به کار خود خاتمه دهد. محمدی در پایان رقابت‌های این دسته در جایگاه هفتمی قرار گرفت.

در این دسته وزنه برداران نوجوان تایلند، ترکیه و عربستان با رکورد‌های مجموع ۲۲۳، ۲۲۱ و ۲۱۵ اول تا سوم شدند.

سیده زهرا حسینی نماینده ایران در دسته 45 کیلوگرم نیز عصر امروز همراه با ۹ وزنه بردار نوجوان دیگر روی تخته رفت.

او در حرکت اول در مهار وزنه ۵۷ کیلو ناکام بود، در حرکت دوم نیز نتوانست این وزنه را بالای سر ببرد و در حرکت سوم با یک کیلوگرم افزایش، برای او وزنه ۵۸ کیلوگرم انتخاب شد که این بار هم نتوانست این وزنه را مهار کند.

روز گذشته نیز فاطمه حسن‌پور در گروه A دسته ۴۰ کیلوگرم زنان اولین نماینده ایران بود که با وجود ثبت رکورد ۴۹ کیلوگرم در یک ضرب، تمامی وزنه هایش در دوضرب را انداخت تا اوت کرده و امتیاز مجموع برایش محاسبه نشود.