ﺳﻪشنبه, 15 فروردین,1396

نایب رییس فدراسیون:

دو جبهه اصلی در انتخابات برای کسب کرسی های بین المللی رقابت دارند

نایب رییس فدراسیون:
مشخص شدن لیست نهایی کاندیداهای حاضر در پست های مختلف به جهت حضور در انتخابات جهانی وزنه برداری و نیز چالش های ریز و درشت پیش روی نامزدهای ثبت نام کرده در این انتخابات موجب شد تا گفت و گویی با نایب رییس فدراسیون وزنه برداری که به عنوان کاندیدای کسب کرسی کمیته پزشکی فدراسیون جهانی به نمایندگی از ایران انتخاب شده است، داشته باشیم. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ دکتر داود باقری نایب رییس فدراسیون وزنه برداری در خصوص اعلام لیست اسامی کاندیداهای کسب کرسی های فدراسیون جهانی وزنه برداری در انتخابات پیش رو که قرار است، 8 و9 خرداد ماه جاری در بانکوک تایلند برگزار شود؛ گفت: بعد از اینکه لیست کاندیداها مشخص شد، به نظر می رسد در این انتخابات شاهد رقابت سنگین و پیچیده بین دو تفکر جاری در وزنه برداری جهان باشیم. قطعاً شرایط وزنه برداری دنیا در حال تغییر است. بنابراین حرف و حدیث ها نیز برای گرفتن کرسی های بین المللی متفاوت می باشد، اما هنوز موضع کشورها به صورت رسمی مشخص به نظر نمی رسد.
دکتر باقری پیش بینی خود را در خصوص وضعیت کاندیداها در انتخابات پیش رو این گونه بیان می کند: پیش بینی من این است که در انتخابات جهانی پیش روی وزنه برداری، دو گروه اصلی محوریت داشته و رقابت اصلی برای کسب کرسی های جهانی بین این دو گروه است. بی تردید شاهد جبهه بندی این دو گروه اصلی خواهیم بود که یک گروه موافق وضعیت کنونی هستند و گروه دیگر، نیاز به تغییر و تحول در سیستم کهنه وزنه برداری را کلید حل مشکلات فدراسیون جهانی می دانند. برهمین اساس معتقدم کشورهای صاحب نفوذ در این دو گروه جناع بندی می کنند و مابقی نیز حول این دو محور و تفکر حرکت خواهند کرد.
دکتر باقری رییس کمیته پزشکی فدراسیون وزنه برداری در خصوص وضعیت کاندیداهای ایرانی حاضر در انتخابات جهانی تصریح کرد: رایزنی ما تا به امروز رضایت بخش بوده و روند مثبتی داشته است. ما با برنامه ریزی که برای حضور موثر در انتخابات جهانی داشتیم، فعالیت خود را از مدت ها پیش شروع کرده و خوشحالیم که تا به امروز این استراتژی درست بوده و جواب داده است. این استراتژی بسیارعقلانی و منطبق با مصلحت و شرایط ورزش کشور است. ایران در وزنه برداری دنیا ، کشوری صاحب نام وشناخته شده است؛ به این دلیل موضع ما حفظ عزت ایرانی همراه با ارایه توانمندی های منحصر به فرد وزنه برداری کشورمان است.
نایب رییس فدراسیون وزنه برداری در خصوص آغاز مسابقات نوجوانان جهان به میزبانی بانکوک تایلند معتقد است: این گونه به نظر می رسد که این دوره از پیکارهای جهانی در بانکوک با رعایت استانداردهای جهانی برگزار می شود. میزبان از لحاظ اسکان، تغذیه، حمل و نقل و سایراقدامات به نحوه مطلوبی در حال پذیرایی از میهمانان است و برخوردهایی که تا امروز از میزبان دیدیم راضی کننده بوده است.
دکترباقری در خصوص سطح مسابقات وزنه برداری نوجوانان جهان در سال 2017 تاکید کرد: استقبال تیم های حاضر در رقابت های جهانی نوجوانان امسال بسیار گسترده تر از سال گذشته است. کشورهای مدعی شرکت کننده مانند؛ ایران، قزاقستان، چین، ازبکستان، آمریکا، گرجستان، لهستان و بلغارستان با ترکیب کامل به تایلند آمده اند و مسابقات را بسیار جدی گرفته اند. دیگر تیم ها نیز مثل ما از حضور پر شور وزنه برداران نوجوان در این دوره از مسابقات جهانی متعجب هستند! البته امیدوارم تیم ایران با کمترین اشتباه در میدان مسابقه حاضر شده و در میان تمامی مدعیان صاحب سکوی قهرمانی شود.
وی ادامه داد: به دو دلیل کشورها مسابقات را جدی گرفته اند. دلیل اول این است که تمامی کشورها روی نوجوانان(تیم های پایه) سرمایه گذاری می کنند و پرورش وزنه برداران سالم و پاک(بدون دوپینگ) برای آنها مهم است. دلیل دوم این است که مسابقات در تایلند به منزله رقابت های انتخابی المپیک نوجوانان در سال 2018 آرژانتین به شمار می رود و به همین علت همه تیم ها با تمام قدرت برای گرفتن سهمیه حداکثری به بانکوک آمده اند.
دکتر باقری در خصوص اهداء جایزه برترین وزنه بردار سال 2016 جهان به کیانوش رستمی یاد آور شد: کیانوش رستمی در افتتاحیه رقابت های نوجوانان جهان جایزه بهترین وزنه بردار سال 2016 را دریافت کرد. ایران این ظرفیت را دارد که همانند کیانوش و امثال او را پرورش دهد. این جایزه نیز برگ زرین دیگری در تالار افتخارات وزنه برداری و ورزش ایران خواهد بود. کیانوش یکی از وزنه برداران پر افتخار ایرانی به شمار می رود و این نشان می دهد جامعه وزنه برداری در حال رشد است. بی تردید جایزه ای که کیانوش امروز گرفت می تواند بزرگی وزنه برداری ایران را به دنیا ثابت کند.