یکشنبه, 18 تیر,1396

ناصر ترک رئیس هیئت وزنه برداری استان یزد شد

مجمع انتخاباتی با حضور رئیس فدراسیون برگزار گردید

ناصر ترک رئیس هیئت وزنه برداری استان یزد شد
ناصر ترک با کسب 15 رأی برای چهار سال دیگر به عنوان رئیس هیئت وزنه برداری استان یزد انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ مجمع انتخاباتی هیئت وزنه برداری استان یزد با حضور علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری، مسعود شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان یزد، پیشکسوتان و وزنه برداران یزدی در سالن کنفرانس اداره کل ورزش و جوانان این استان برگزار شد. برهمین اساس ناصر ترک تنها نامزد تصدی پست ریاست هیئت وزنه برداری استان یزد، با کسب 15 رأی از 15 آراء ماخوذه برای چهار سال دیگر به عنوان سکاندار این هیئت انتخاب شد.

علی مرادی رئیس فدراسیون در جمع اعضای هیئت وزنه برداری استان یزد اظهار داشت: در این رشته ظرفیت های خوبی در سطح کشور وجود دارد که در سایه همکاری همگان بهتر و زودتر فراگیر و گسترش می یابد.در سال 95 به رغم محدودیت های مالی، شاهد موفقیت های خوبی برای وزنه برداری ایران در میادین بین المللی بودیم.برای رسیدن به جایگاه شایسته بخاطر ظرفیت های خوبی که در وزنه برداری ایران وجود دارد باید همواره با برنامه ریزی ، کارهای اصولی از جلب مشارکت مراکز مختلف فرهنگی و آموزشی و رسانه ها بهره گرفت.

مرادی در ادامه اظهار داشت: اختصاص اعتبارات بیشتر ، فعالیت های مستمر فرهنگی و رسانه ای ، جلب مشارکت مدارس و تبلیغات می تواند در توسعه همه جانبه این رشته و کسب افتخارات بهتر و بیشتر موثر باشد .برنامه ریزی مدون ، ایجاد زمینه برای حضور نسل جوان ، پخش مسابقات و همچنین استعدادیابی نیز باید در سال جاری برای گسترش وزنه برداری مدنظر جدی مسئولان قرار گیرد.

مسعود شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد نیز در این مجمع افزود: برنامه ریزی برای توسعه رشته وزنه برداری به خصوص در شهرستان ها و توجه به موضوع استعدادیابی در سطوح پایه بسیار مهم است تا این رشته با سرعت بیشتری مسیر رشد و توسعه را طی کند.زیرساخت ها و امکانات در توسعه رشته وزنه برداری و قهرمان پروری بسیار مهم است، بنابراین تلاش داریم تا زیرساخت های خوبی را در شهر یزد و سطح استان ایجاد کنیم.هیئت وزنه برداری یزد باید برنامه های چهار سال آینده خود را بر پایه استعدادیابی، توجه به شهرستان ها و استفاده از دیدگاه های ارزشمند پیشکسوتان برنامه ریزی کند.

در پایان هم دکتر ناصر ترک ضمن بیان اقدامات انجام شده در 4 سال گذشته، یادآور شد: سالن مجهز وزنه برداری در مجموعه 6000 نفری شاهدیه یزد و شهرستان اردکان افتتاح گردید و سالن تعطیل شده شهرستان بافق مجدداً بازگشایی شد.
وی ادامه داد: وزنه برداران استان یزد در مسابقات بزرگسالان قهرمانی کشور سال 93 یک مدال نقره و دو نشان برنز و در مسابقات قهرمانی جوانان کشور در سال های 94 و 95 ، سه مدال نقره و دو نشان برنز بدست آوردند. همچنین هیئت وزنه برداری استان یزد به نحو مطلوب مسابقات قهرمانی شرق کشور در سال 95 را میزبانی کرد.
رئیس هیئت وزنه برداری استان یزد خاطرنشان کرد: مهمترین اقدامات 4 سال اخیر برگزاری کلاس مربیگری درجه 2 و 3 و جذب حامیان مالی صنعتی بود.
ناصر ترک در پایان خاطرنشان کرد: در 4 سال آینده نیز توسعه همکاری با آموزش و پرورش و باشگاه مقاومت بسیج در امر استعدادیابی را در دستور کار داریم و سالن های وزنه برداری در شهرهای اشکذر و مجومرد و یزد را افتتاح خواهیم کرد. همچنین کلاس های داوری و مربیگری را برگزار می کنیم و میزبانی مسابقات مختلف را بر عهده خواهیم گرفت.