چهارشنبه, 13 دی,1396

نارویی:استعدادیابی گسترده ای را در استان سیستان و بلوچستان برگزار می کنیم

امیدواریم مسئولان ورزش کشورمان به وزنه برداری نگاه ویژه داشته باشند

نارویی:استعدادیابی گسترده ای را در استان سیستان و بلوچستان برگزار می کنیم
رئیس هیئت وزنه برداری استان سیستان و بلوچستان گفت: سال 97 قصد داریم با تعامل و همکاری اداره ورزش آموزش و پرورش استان، استعدادیابی گسترده ای را برگزار کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ محمد اسحاق نارویی رئیس هیئت وزنه برداری استان سیستان و بلوچستان در خصوص عملکرد این هیئت در سال 96 تصریح کرد: براساس تقویم ورزشی که فدراسیون وزنه برداری در سال 96 به هیئت های سراسر کشور ابلاغ کرده بود، به خوبی و کامل آن برنامه ها را در استان پیاده کردیم. طرح استعداد یابی را با حضور بیش از 30 وزنه بردار نونهالان در مرکز استان و دیگر شهرستان های توابع را برگزار نمودیم.

نارویی در خصوص مجمع سالیانه هیئت وزنه برداری استان سیستان و بلوچستان گفت: مجمع سالیانه هیئت وزنه برداری استان سیستان و بلوچستان را با حضورعلی مرادی رئیس فدراسیون برگزار و در این مجمع برنامه های خود برای بهتر شدن وزنه برداری در استان اعلام کردیم. برهمین اساس خواستار رسیدگی بیشتر و نگاه ویژه به وزنه برداری استان سیستان و بلوچستان شدیم. امیدواریم مسئولان ورزش کشورمان به وزنه برداری نگاه ویژه داشته باشند تا فدراسیون نیز برای پیشرفت و رشد وزنه برداری در این استان، کارهای بیشتری را انجام دهد.

رئیس هیئت وزنه برداری استان سیستان و بلوچستان در خصوص برگزاری کلاس های آموزشی نیز تاکید کرد: یک دوره کلاس داوری درجه 2 را با حضور منوچهر رضاخانی رئیس کمیته داوران فدراسیون وزنه برداری تشکیل دادیم. در نهایت 17نفر موفق به دریافت کارت داوری شدند. مکاتباتی را نیز با کمیته آموزش و مربیان فدراسیون وزنه برداری داشتیم تا در ماههای آینده یک کارگاه مربی گری درجه 2 را برگزار کنیم.

وی ادامه داد: کلاس مقدماتی وزنه برداری در بخش بانوان را برای بهتر شناساندن این رشته و یادگیری تکنیک های وزنه برداری برگزار کردیم. نایب رئیس بانوان هیئت وزنه برداری استان سیستان و بلوچستان انتخاب شد و فعالیت بخش بانوان در استان مان آغاز گردید. برهمین اساس چند وزنه بردار بانو، را برای شرکت در نخستین رکوردگیری بانوان به تهران اعزام خواهیم کرد.

نارویی در خصوص برگزاری رقابتهای منطقه ای و کشوری اعلام کرد: در سال 96 تمامی تیم های رده های نوجوانان، جوانان و پیشکسوتان خود را به مسابقات قهرمانی کشور اعزام کردیم. همچنین به دعوت هیئت وزنه برداری استان کرمان در رقابتهای شرق کشور به میزبانی شهرستان سیرجان با حضور 8 وزنه بردار شرکت کردیم که در این مسابقات وزنه برداران مان یک مدال طلا و دو نقره کسب کردند و مقام سوم را بدست آوردیم.

رئیس هیئت وزنه برداری استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: برای آماده سازی بیشتر جهت شرکت در مسابقات جنوب شرق کشور، یک اردوی تدارکاتی را برای اولین بار در شهرستان سراوان با بهترین امکانات برپا کردیم. این مسابقات به نام “حضرت آیت الله سلیمانی” نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام جمعه شهر زاهدان و نماینده مجلس خبرگان رهبری، را با حضور محمد نصیری اسطوره وزنه برداری کشورمان و محسن جلیلی رئیس کمیته مسابقات فدراسیون در زاهدان با شرکت تیم های (یزد، کرمان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، هرمزگان و دو تیم از استان سیستان و بلوچستان) برگزار نمودیم.

نارویی در خصوص مهمترین برنامه و هدف هیئت وزنه برداری استان سیستان و بلوچستان در سال 97 اظهار کرد: برای سال آینده با تعامل و همکاری اداره ورزش آموزش و پرورش استان، سعی داریم استعدادیابی گسترده ای را در شهرستان ها برگزار کنیم. البته باید با جذب بودجه و امکانات مناسب بتوانیم باعث رشد و شکوفایی وزنه برداران رده سنی نونهالان و پایه در استان سیستان و بلوچستان باشیم و گام های زیادی برای سالهای آینده برداریم.