ﺳﻪشنبه, 22 اسفند,1396

نائب رئیس فدراسیون جهانی:حمایت مسئولان ورزش و دولت ایران از وزنه برداری بانوان شگفت زده ام کرد

پاپاندرئا:سفر به ایران را فراموش نخواهم كرد

نائب رئیس فدراسیون جهانی:حمایت مسئولان ورزش و دولت ایران از وزنه برداری بانوان شگفت زده ام کرد
نایب رئیس فدراسيون هدفش از سفر به ایران را بررسي دقيق تر وضعيت وزنه برداري و دادن اطمینان به حمایت همه جانبه از تمام فعالیت های بانوان ایران در این رشته عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ اورسلا پاپاندرئا در خصوص هدف و انگیزه سفر به ایران گفت: من به عنوان نائب رييس فدراسيون جهانی و رئيس كميسيون بانوان فدراسيون جهانی هدفم اين بود علاوه بر بررسی دقيق تر وضعيت وزنه برداری در ايران به بانوان وزنه بردار اين اطمينان را دهم كه فدراسيون جهانی از تمام فعاليت های بانوان حمايت می كند.

وی در پاسخ به این سوال که تصوير شما قبل و بعد از سفر به ايران چگونه بود؟ اظهار داشت: من استاد دانشگاه هستم و هميشه در مورد كشورهای مختلف اطلاعاتي دارم. صادقانه می گويم قبل از سفر كمی ترس داشتم اما با صحبت با دوستان ايرانی كه همگی اطمينان می دادند خاطره اين سفر را فراموش نخواهی كرد، تصميم به سفر گرفتم.

وی ادامه داد: الان كه در آمريكا هستم دوست دارم برای تمام مردم با قدرت از یک کشور شگفت انگیز با مردمی دوست داشتنی تعريف كنم. من لحظه به لحظه اين سفر را فراموش نخواهم كرد. مردم خوزستان باورنکردنی بودند به خصوص شهر اهواز و شوشتر.

رئیس فدراسیون آمریکا در واکنش به این سوال که وضعیت وزنه برداری ایران را چگونه دیدید؟ گفت: از نحوه حمایت مسئولان ورزش و دولت ایران نسبت به بانوان بسیار شگفت زده هستم. با افتخار از علی مرادی رييس فدراسيون ايران و آقای حيدری مسئول ورزش خوزستان و خانم طريقت بابت حمايت و ميهمان نوازی شاخص و منحصر به فرد خود از من و تيم امريكا قدردانی می کنم.

حرف آخر؟
پيام پر محبت و احترام من را به وزير ورزش ايران، تمام بانوان ورزشكار و تمام مردم خونگرم خوزستان برسانيد.