ﺳﻪشنبه, 05 مرداد,1395

می‌خواهم تا چند المپیک برای ایران مدال‌آوری کنم

رستمی:مدال طلا در المپیک سختی ها را جبران می کند

می‌خواهم تا چند المپیک برای ایران مدال‌آوری کنم
دارنده مدال طلای وزنه‌برداری جهان در دسته 85 کیلوگرم معتقد است؛ تنها کسب نتیجه درخشان در المپیک می‌تواند سختی‌های سالها تمرین را جبران کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ کیانوش رستمی در خصوص آخرین شرایط تمرینی‌اش اظهار داشت: آخرین مرحله تمرینات است و باید این روزهای آخر نیز حرفه‌ای عمل کنیم تا در المپیک موفق باشیم.

رستمی ادامه داد: من در تمرینات وزنه 220 کیلوگرم را بالای سر برده‌ام و رکورد دنیا را نیز شکسته‌ام اکنون نیز در المپیک نفر اول دسته 85 کیلوگرم به حساب می‌آیم ولی همه چیز به عملکردم بستگی دارد و مسابقات قابل پیش‌بینی نیست. با این حال امیدوارم بهترین نتیجه را بگیرم و روی بهترین سکو بایستم.

دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک در خصوص رقبایش در مسابقات المپیک گفت: حریف روس، وزنه‌بردار چینی و رقبای بلاروس و بلغاری جزو بهترین نفرات این وزن هستند، البته وزن 85 کیلوگرم قوی‌ترین دسته در دنیاست و البته یکی از رقبای خوب روس من در این مسابقات حضور ندارد ولی با این حال همه رکوردهای بسیار خوبی دارند.

رستمی در پاسخ به این سوال که آیا پس از المپیک ریو وزنه‌برداری را کنار خواهد گذاشت یا خیر، عنوان کرد: می‌خواهم تا چند المپیک برای ایران مدال‌آوری کنم چرا که این توان را در خود می‌بینم. در این مدت نتوانستم به خوبی در کنار خانواده‌ام باشم و همواره برای کسب نتیجه در اردو بودم و آنطور که می‌خواستم نتوانستم از زندگی‌ام لذت ببرم و تنها کسب نتیجه درخشان در المپیک می‌تواند سختی‌ها را جبران کند.

وی ادامه داد: نمی‌دانم همه چیز بعد از المپیک مشخص خواهد شد اما من این آمادگی را در خودم می‌بینم. چرا که با رکوردهایی که در 85 کیلوگرم زده‌ام شاید بتوانم در 94 کیلوگرم هم مدال بیاورم. الان 9 کیلوگرم زیر 94 کیلو هستم و 9 و نیم کیلو با رکورد این دسته فاصله دارم که اگر هر یک کیلوگرم اضافه وزن را یک کیلو افزایش وزن حساب کنیم به رکورد این دسته هم نزدیک هستم.