ﺳﻪشنبه, 28 فروردین,1397

ملی پوش نوجوانان: هدفم قهرمانی در المپیک و جهان است

توفیق پوزش: در نخستین میدان بین المللی، اولین مدالم را می گیرم

ملی پوش نوجوانان: هدفم قهرمانی در المپیک و جهان است

ملی پوش دسته 85 کیلوگرم گفت: سعی دارم با جدیت راه نیمه تمام پدرم را ادامه بدهم و قهرمان جهان و المپیک شوم.

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، محمد توفیق پوزش در خصوص اینکه چطور وزنه برداری را انتخاب کرده است، عنوان کرد: قبل از ورود به این رشته، در ژیمناستیک فعالیت می کردم. سپس به خاطر پدرم که وزنه بردار بود، به این رشته علاقمند شدم. سعی دارم با جدیت و تلاش راه نیمه تمام پدرم را ادامه بدهم و قهرمان جهان و المپیک شوم. پیروس دیماس یونانی که قهرمانی های زیادی را در رقابتهای جهانی و المپیک داشت، الگوی ورزشی ام است.

وی در خصوص شرایط اردوی تیم ملی نوجوانان تصریح کرد: رئیس فدراسیون در سالهای اخیر سرمایه گذاری زیادی در رده سنی پایه داشتند. وی شرایط خوبی را برای برگزاری اردوهای تیم ملی نوجوانان و جوانان مهیا کرده اند. اکنون نیز اردوی تیم ملی در تهران با تمام امکانات برگزار می شود. وضعیت آمادگی خودم که برای اولین بار به مسابقات بین المللی اعزام می شوم، خیلی خوب است و برای حضور در قهرمانی نوجوانان آسیا هیچ استرسی ندارم.

وزنه بردار 85 کیلویی نوجوانان کشورمان در خصوص آخرین رکوردهایش قبل اعزام به مسابقات آسیایی تاکید کرد: در حرکت یکضرب وزنه 130 کیلوگرم و در حرکت دوضرب وزنه 160 کیلویی را ثبت کرده ام. امیدوارم با این رکوردها مدال ارزشمندی برای وزنه برداری ایران به دست آورم.

ملی پوش بابلسری وزنه برداری نوجوانان در خصوص اینکه آیا از حریفانش در مسابقات شناخت دارد، گفت: یک وزنه بردار از ازبکستان حریف سرسختی در دسته 85 کیلوگرم است. سعی می کنم برای رسیدن به مدال و جایگاه بهتر از او سبقت بگیرم.

توفیق پوزش در خصوص قهرمانی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان در رقابتهای آسیایی اضافه کرد: چند ملی پوش کشورمان در ازبکستان صدرصد شانس مدال هستند. تیم ملی نوجوانان می تواند با کسب امتیازات حداکثری قهرمان این رقابتها شود.

***مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا 31 فروردین ماه تا 10 اردیبهشت ماه در شهر اورگنج ازبکستان برگزار خواهد شد. تیم ملی نوجوانان با ترکیب عباس فخرزارع و مهدی خلجی (دسته 69 کیلوگرم)، امیرحسین سلامت و محمد توفیق پوزش (دسته 85 کیلوگرم)، امیررضا عسگری دون و پوریا اسکندرزاده (دسته 94 کیلوگرم )، رضا اسدی و علیرضا یوسفی (دسته 94+ کیلوگرم)به این رقابتها اعزام می شود.