چهارشنبه, 29 فروردین,1397

ملی پوش نوجوانان: برای قهرمانی عزم خود را جزم کرده ایم

اسکندرزاده: بدون استرس روی تخته می روم

ملی پوش نوجوانان: برای قهرمانی عزم خود را جزم کرده ایم

وزنه بردار دسته 94 کیلوگرم تیم ملی نوجوانان گفت: امسال تیم قدرتمندی داریم و برای قهرمانی عزم خود را جزم کرده ایم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ پوریا اسکندرزاده وزنه بردار تهرانی تیم ملی نوجوانان کشورمان در خصوص اینکه چگونه با وزنه برداری آشنا شده است، گفت: قبل از این، در کشتی فعالیت می کردم. پس از آن نیز دوستانم مرا با این رشته آشنا کردند و مشوق اصلی ام پدرم بود. بعد از آن، استاد مدد نصیری نیا و محمدحسین برخواه اولین مربیانم بودند که با تمرینات حرفه ای باعث شدند خیلی زود پیشرفت کنم. آقا مدد همیشه می گفت؛ تو با تلاش و تمرین به تیم ملی خواهی رسید.

وی در خصوص اردوهای تیم ملی نوجوانان اظهار داشت: شرایط اردوها بسیار عالی بود. سه اردوی متوالی در علی آباد کتول، گرگان و تهران داشتیم که تاثیر زیادی در آماده شدن بچه ها داشت. شرایط بدنی خودم هم خوب است و هیچ آسیبی ندارم. تا روز مسابقه هم با تمرینات مستمر، از لحاظ بدنی هرچه بیشتر آماده می شوم.

اسکندرزاده در خصوص اعزامش به مسابقات بین المللی گفت: برای اولین بار است به مسابقه بین المللی می روم. از نظر روحی در شرایط خوبی قرار دارم و سعی می کنم در آسیایی بدون استرس بهترین عملکرد را داشته باشم.

ملی پوش نوجوانان در خصوص رقابت در دسته 94 کیلوگرم قهرمانی آسیا در ازبکستان تصریح کرد: تا حدودی از حریفانم در مسابقات شناخت دارم. عسگری دون از کشورمان و یک وزنه بردار ازبکستانی دو رقیب من هستند. تلاش می کنم بهترین مقام را کسب کنم. امسال تیم قدرتمندی داریم و برای قهرمانی عزم خود را جزم کرده ایم.

اسکندرزاده در پایان خاطرنشان کرد: از خانواده ام که همیشه حمایتم کردند و زحمت زیادی را برای رسیدن به این مرحله زندگی ام انجام دادند، تشکر می کنم. از حمید رشیدی سرمربی تیم ملی و علی امینی فرد و رشید شریفی مربیان تیم ملی که تمامی تجربیات خود رو در اختیار ما می گذارند، سپاسگزارم.

مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا 31 فروردین ماه تا 10 اردیبهشت ماه در شهر اورگنج ازبکستان برگزار خواهد شد. تیم ملی نوجوانان با ترکیب عباس فخرزارع و مهدی خلجی (دسته 69 کیلوگرم)، امیرحسین سلامت و محمد توفیق پوزش (دسته 85 کیلوگرم)، امیررضا عسگری دون و پوریا اسکندرزاده (دسته 94 کیلوگرم)، رضا اسدی و علیرضا یوسفی (دسته 94+ کیلوگرم)به این رقابتها اعزام می شود.