شنبه, 01 اردیبهشت,1397

ملی پوش دسته 85 کیلوگرم جوانان: با تمام قدرت برای قهرمانی خواهیم جنگید

طاهری: مقام ارزشمندی را در ازبکستان به دست خواهم آورد

ملی پوش دسته 85 کیلوگرم جوانان: با تمام قدرت برای قهرمانی خواهیم جنگید
وزنه بردار دسته 85 کیلوگرم جوانان گفت: تیم ملی برای دفاع از عنوان قهرمانی و کسب جایگاه نخست با قدرت خواهد جنگید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، افشین طاهری حاجی وند در خصوص اینکه چطورعلاقمند به وزنه برداری شده است، اظهار داشت: سال 90 توسط اسماعیل داودی معلم ورزش مدرسه در اهواز که خودش نیز وزنه بردار بود، به این ورزش علاقمند شدم. پس از مدتی توانستم مقام اول استانی را به دست آورم. سپس با جلب اعتماد محمدرضا کاظمی نژاد مدیر فنی باشگاه مناطق نفت خیز جنوب به تیم نفت اهواز پیوستم. تا امروز هم تحت نظر حمید رشیدی، امیر حزبه و بهمن مکوندی استادان خود به تمرین می پردازم و مشوقان اصلی من هم همین عزیزان زحمت کش بوده اند.

وی در خصوص آمادگی اش قبل از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: سه ماه پیش اردوهای آمادگی در مشهد مقدس برگزار شد و سپس اردوی سطح دریای شهر گرگان، در پیشرفت نفرات تیم بسیار تاثیرگذار بود. تقریبا دو هفته تا به اعزام مسابقات مانده و شرایط تیم خیلی خوب و رضایت بخش است. خودم نیز به لطف خدا و کمک مربیان در سطح آمادگی نسبتا خوبی قرار دارم.

ملی پوش دسته 85 کیلوگرم جوانان در خصوص اینکه تجربه حضور در مسابقات بین المللی را دارد، عنوان کرد: سال 96 در رقابتهای قهرمانی نوجوانان جهان و آسیا و همچنین باشگاههای آسیا شرکت کردم. در قهرمانی آسیا نایب قهرمان و در باشگاههای آسیا چهارم شدم.

وی ادامه داد: تجاربیات خیلی خوبی را از مسابقات گذشته دارم. با شرایط روحی مناسب، امیدوارم مقام ارزشمندی را با هدایت کادر فنی در ازبکستان کسب کنم.

طاهری در خصوص شناخت از حریفان خود، تاکید کرد: با وجود محرومیت چین و قزاقستان از حضور در قهرمانی سال 2018 آسیا در گرگانج، باز هم رقیبان زیادی در دسته 85 کیلوگرم همچون کره جنوبی، کره شمالی و میزبان حاضر هستند.

دارنده مدال نقره نوجوانان آسیا در خصوص تکرار قهرمانی تیم ملی جوانان در قاره آسیا خاطر نشان کرد: وزنه برداری ایران همیشه صاحب سکو بوده و هست. در قدرت ما شکی نیست. سال قبل قهرمان جوانان آسیا شدیم و رقیب سرسخت ما در این دوره میزبان یعنی ازبکستان خواهد بود که تیم قدرتمندی دارد. اما تیم ملی جوانان برای دفاع از عنوان قهرمانی خود و جایگاه نخست با قدرت خواهد جنگید.

وی در خصوص پیشرو داشتن مسابقات مهم جهانی جوانان و برگزاری این رقابتها در تیرماه امسال به میزبانی ازبکستان، گفت: بعد از اتمام قهرمانی آسیا، باید تمرینات خود را برای حضور پرقدرت در قهرمانی جهان ادامه دهم. به دلیل اینکه رویداد جوانان جهان از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که باید از قهرمانی خود دفاع کنیم و همیشه در صدر بایستیم.

***مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا 31 فروردین ماه تا 10 اردیبهشت ماه در شهر اورگنج ازبکستان برگزار خواهد شد. تیم ملی جوانان با ترکیب حسین سلطانی (دسته 77 کیلوگرم)، عارف خاکی و افشین طاهری (دسته 85 کیلوگرم)، رسول معتمدی (دسته 94 کیلوگرم)، امیر عزیزی و علیرضا زارع پور (دسته 105 کیلوگرم)، محمدحسین رئیسی و آرمان محمدزاده (دسته 105+ کیلوگرم) به این رقابتها اعزام می شود.