یکشنبه, 26 فروردین,1397

ملی پوش دسته 69 کیلوگرم نوجوانان: مطمئنم ایران قهرمان آسیا می‌شود

خلجی: هدفم حضور در المپیک نوجوانان آرژانتین است

ملی پوش دسته 69 کیلوگرم نوجوانان: مطمئنم ایران قهرمان آسیا می‌شود

ملی پوش 69 کیلوی تیم ملی نوجوانان وزنه برداری گفت: تیم ایران امسال قدرتمندتر از سالهای قبل است و مطمئنم روی سکوی نخست تیمی خواهد ایستاد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، مهدی خلجی در خصوص آمادگی جسمانی اش قبل از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا تصریح کرد: برای حضور پرقدرت در این رقابتها اردوهای خیلی خوبی را در چند ماه گذشته زیر نظر کادر فنی سپری کردم. اکنون در فرم ایده آل و مناسب جسمانی قرار دارم.

وی ادامه داد: از حمید رشیدی، علی امینی فرد و رشید شریفی تشکر می کنم که با هدایت خود کاری کردند که تمامی نفرات در بهترین شرایط باشند. همه امکانات در اختیار اعضای تیم های ملی در اردوهای گرگان و تهران قرار داده شد تا در رقابتهای مهم پیش رو به عنوان قهرمانی دست پیدا کنیم.

خلجی در حدود 4 سال است به وزنه برداری گرایش پیدا کرده و در خصوص اینکه برای نخستین بار است به مسابقات بین المللی می رود، توضیح داد: حضور در مسابقات قهرمانی سال 2018 نوجوانان آسیا، تجربه اولم در عرصه بین المللی است. البته، شرکت در این رقابتها استرس نیز به همراه خواهد داشت.

وزنه بردار 69 کیلویی تیم ملی نوجوانان که خانواده اش مشوقان اصلی حضور شدر این رشته هستند، در خصوص الگوی ورزشی خودش گفت: سهراب مرادی، دارنده مدال طلای جهان و المپیک الگویم است. وی فردی با استقامت و جنگندگی بالا است که برای رسیدن به این جایگاه تلاش و همت زیادی را به خرج داده.

وی در خصوص اینکه اولین مربیش کیست و چه کسی باعث شده تا این مرحله پیشرفت کند، اضافه کرد: فرشید خوزانی اولین مربی ام در این رشته بود که خیلی زیاد به من روحیه می داد تا به سطح اول وزنه برداری ایران برسم. البته حسن فلاحی، دیگر مربی ام از لحاظ بالا رفتن مهارت هایم، خیلی موارد را به من آموخت.داریوش مراد زاده و علی درویش زاده هم برای من زحمات زیادی کشیدند.
مهدی که قبل از وزنه زدن، بسکتبالیست بوده در خصوص بهترین رکوردهایش در وزن 69 کیلوگرم، عنوان داشت: رکوردهایی که در تمرین توانسته ام به ثبت برسانم، در حد کسب مدال آسیایی است؛ ولی سعی می کنم تا روز مسابقه در ازبکستان، رکوردهایم را افزایش بدهم تا با دستی پر از گرگانج برگردم.

ملی پوش بختیاری نوجوانان در خصوص شناختش از حریفان آسیایی تاکید کرد: هنوز اطلاعاتی از رکوردها و عملکرد وزنه برداران دسته 69 کیلوگرم در دست نیست و شناختی از آنها ندارم.

خلجی در خصوص قهرمانی تیم ملی نوجوانان در رقابتهای قهرمانی نوجوانان آسیا در ازبکستان اظهار داشت: تیم ایران امسال قدرتمندتر از سالهای قبل است و مطمئنم تیممان روی سکوی نخست تیمی خواهد ایستاد.

وزنه بردار 69 کیلویی نوجوانان کشورمان در خصوص برنامه های خودش پس از برگشت از رقابتهای آسیایی گفت: بلافاصله بعد از اتمام مسابقه ام در گرگانج، برای رسیدن به هدف بالاترم، تمریناتم را شروع می کنم. قصد دارم با اثبات آمادگی و توانایی خود، برای حضور در المپیک 2018 نوجوانان جز دو ملی پوش اعزامی به بوینس آیرس آرژانتین باشم.

***مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا 31 فروردین تا 10 اردیبهشت ماه در شهر اورگنج ازبکستان برگزار خواهد شد. تیم ملی نوجوانان با ترکیب عباس فخرزارع و مهدی خلجی (دسته 69 کیلوگرم)، امیرحسین سلامت و محمد توفیق پوزش (دسته 85 کیلوگرم)، امیررضا عسگری دون و پوریا اسکندرزاده (دسته 94 کیلوگرم )، رضا اسدی و علیرضا یوسفی (دسته 94+ کیلوگرم) به این رقابتها اعزام می شود.