ﺳﻪشنبه, 04 اردیبهشت,1397

ملی پوش تیم جوانان: دوباره قهرمان آسیا می شویم

رئیسی: تلاش دارم برای کشورم افتخارآفرین باشم

ملی پوش تیم جوانان: دوباره قهرمان آسیا می شویم
وزنه بردار دسته 105+ کیلوگرم جوانان گفت: همه اعضای تیم ملی تلاش دارند تا ازعنوان قهرمانی سال 2017 خود در قاره کهن دفاع کنند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری، محمدحسین رئیسی در خصوص اینکه چگونه به وزنه برداری گرایش پیدا کرده است، گفت: 7 سال داشتم که به اجبار پدرم به تمرین می رفتم ولی چند وقت که گذشت، به ادامه این رشته علاقه مند شدم. پدرم اولین مربیم بود و برای من خیلی زحمت کشید تا به اینجا برسم. حتی در بدترین شرایط به من روحیه می داد و جوری رفتار می کرد که انگیزم را از دست ندهم.

ملی پوش وزنه برداری جوانان در خصوص اینکه برای نخستین بار به مسابقات برون مرزی اعزام می شود، اظهار داشت: اولین مرتبه است که اعزام می شوم. داشتن استرس در این مسابقات کاملاً طبیعی است و امیدوارم با قدرت بیشتری در قهرمانی آسیا ظاهر شوم.

وی در خصوص آمادگی خود برای حضور در این رقابتها عنوان داشت: اردوهای خیلی خوبی در مشهد و گرگان برگزار شد. وضعیت جسمانی ام روز به روز بهتر شد و رکوردهای خیلی خوبی را به ثبت رساندم. البته قرار است در دسته 105+ کیلوگرم مسابقه بدهم، ولی از نظر وزنی، اختلاف زیادی با دسته فوق سنگین ندارم و سعی می کنم بهترین نتیجه را در این وزن به دست بیاورم.

رئیسی ادامه داد: تمرینات خود را تا لحظه اعزام به ازبکستان زیر نظر کادر فنی پیگیری می کنم تا بتوانم در این مسابقات وزنه های خوبی بزنم و برای کشورم افتخارآفرین باشم.

ملی پوش دسته 105+ کیلوگرم جوانان در خصوص شناخت از حریفان خود در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: اکثر عنوان داران و نفرات برتر سال گذشته رده سنی جوانان آسیا، به یک رده سنی بالاتر رفتند و مسلماً شناخت کاملی از رقیبان خود در دسته 105+ کیلوگرم ندارم. از اعلام استارت لیست می توانیم در مورد قدرت آنها صحبت کنیم.

وی در خصوص قهرمانی تیم ملی جوانان در قاره آسیا تاکید کرد: امسال هم مانند سال قبل تیم بسیار قوی داریم و چند نفر از بچه ها حتی می توانند پدیده مسابقات بشوند. تلاش همه نفرات اعزامی این است که از قهرمانی سال 2017 در قاره کهن دفاع کنیم و در صدر جدول قرار بگیریم.

رئیسی خاطر نشان کرد: ابتدا باید از پدرم تشکر کنم که همه جوره کمکم کرد تا به اینجا برسم. از حمید رشیدی سرمربی تیم ملی، رشید شریفی، فولادی وندی مربیان تیم ملی و تمام عزیزانی که در این مدت برای من و بقیه بچه های تیم زحمت های فراوانی کشیدند سپاس و قدردانی می کنم.

✅مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا 31 فروردین ماه تا 10 اردیبهشت ماه در شهر اورگنج ازبکستان برگزار خواهد شد. تیم ملی جوانان با ترکیب حسین سلطانی (دسته 77 کیلوگرم)، عارف خاکی و افشین طاهری (دسته 85 کیلوگرم)، رسول معتمدی (دسته 94 کیلوگرم)، امیر عزیزی و علیرضا زارع پور (دسته 105 کیلوگرم)، محمدحسین رئیسی و آرمان محمدزاده (دسته 105+ کیلوگرم) به این رقابتها اعزام می شود.